Jak wybrać kanapę narożną do salonu

Jak wybrać kanapę narożną do salonu?

Każdy chce, aby jego salon godnie spełniał funkcje reprezentacyjne. To tutaj zazwyczaj rezyduje rodzina i goście. Jednak cały efekt może zostać utracony jeżeli nasi goście, nie znajdą dla siebie miejsca siedzącego. Kanapy narożne potrafią temu zapobiec lepiej wykorzystując przestrzeń w naszym pomieszczeniu oraz tworząc miejsce w którym będziemy mogli porozmawiać niemalże twarzą w twarz. Czym się należy kierować przy wyborze kanapy ? Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań i ustalić z jakim meblem nasze pomieszczenie będzie najlepiej się łączyć.

Artykuł powstał przy współpracy z internetowym sklepem meblowym Furnix.pl

Rozmiar i funkcje salonu

Podstawową kwestią wydaje się być określenie gabarytu mebla. Jeżeli w naszym pokoju nie ma wystarczająco dużo miejsca to nie uda się nam pomieścić dużego zestawu. Drugim pytaniem na które trzeba znać odpowiedz przy wyborze to funkcje salonu. W małych mieszkaniach często chcemy, aby po przyjęciu można było przenocować  gości lub rodzinę. Czasami też salon jest naszą sypialnią, a jeżeli dodatkowo mamy małe pomieszczenie to mały narożnik z funkcją spania GREY będzie najodpowiedniejszy. Wtedy w małej przestrzeni zyskamy więcej miejsca siedzącego oraz miejsce do spania. Chociaż oczywiście chyba każdy z nas chciałby mieć osobne pomieszczenie dla salonu, sypialni i jadalni, tak praktyka życiowa pokazuje, że przeważnie łączymy te funkcje. Dlatego rozkładany narożnik jest zawsze dobrym pomysłem. Gdy jednak miejsca jest więcej to oczywiście lepiej kupić na przykład duży narożnik DOKKA niż mieć nie wykorzystaną przestrzeń. Nie chcemy zagracać pomieszczenia, ale chyba nie ma nic gorszego niż sztukowanie miejsc siedzących na formalnym czy pół formalnym przyjęciu z jakiejś ważnej okazji.

 

Narożnik, stolik kawowy i ława

 Kiedy w naszym pomieszczeniu znaleźliśmy miejsce tylko dla małego narożnika i nie kompletujemy zestawu, rozbudowując go o fotele czy inne kanapy to powinniśmy zapewnić jakiś  stolik kawowy lub lawę. Wszystko zależy od dostępnego miejsca bo zbyt mały stolik nie pozwoli nam wykorzystać równo wszystkich miejsc siedzących, natomiast zbyt duża ława będzie wyglądać na niedobraną i nie pasującą do kanapy. Tak samo w przypadku kiedy mamy duży narożnik i mały stolik lub krótką ławę. Jeżeli planujemy umeblowanie salonu zróbmy to myśląc całościowo aby wszystkie składowe wyglądały na zakupione z myślą o sobie nawzajem. Uzyskamy efekt salonu niczym z katalogu meblowego i nasi znajomi mogą zapytywać kto nam go urządzał.

 

Kolory i faktury

Jeżeli mamy już skomponowane wnętrze i szukamy samej kanapy narożnej to po wyborze rozmiaru oraz modelu, będziemy musieli wybrać kolor obicia oraz rodzaj materiału. Nawet jeżeli jesteśmy najbardziej skrupulatni to pewne kolory mogą być problematyczne w utrzymaniu. Zapytajmy sprzedawce jak wygląda czyszczenie obić w meblu który zamierzamy kupić. Kolor biały na materiałowym obiciu może wyglądać bardzo modnie, ale z pewnością będzie bardzo ciężki w utrzymaniu, a nawet najmodniejszy mebel w najmodniejszym kolorze jeżeli będzie zalany czy zwyczajnie brudny i poplamiony, nie zrobi pozytywnego wrażenia.

 

Znamy odpowiedzi

Odpowiadając sobie na pytania o rozmiar pomieszczenia, mebli towarzyszących oraz samej kanapy narożnej, koloru wnętrza i obicia, faktury obicia i jego materiału, wytyczymy sobie meble które mogą pasować i wyeliminujemy takie których na pewno nie kupimy. Warto spisać sobie wszystkie podpunkty na kartce i tak uzbrojonym zacząć szukać naszej nowej kanapy narożnej.

 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij