oswietlenie-do-biura-iluve-com

Jak wybrać oświetlenie do biura?

Oświetlenie ma wpływ nie tylko na estetykę miejsca pracy, ale również na wydajność i samopoczucie pracowników. Wybierając oświetlenie biurowe, warto sięgnąć po sprawdzone i ekonomiczne rozwiązania, które swoim klientom oferuje firma Iluve.

Źródła światła

Aby zapewnić odpowiedni komfort pracy, sztuczne oświetlenie powinno składać się z dwóch źródeł światła: głównego, odpowiadającego za oświetlenie całej powierzchni biura, oraz kierunkowego, oświetlającego indywidualne stanowiska pracy. Połączenie tych dwóch źródeł zapewni pracownikom warunki do efektywnego wykonywania obowiązków. Najkorzystniejszy wpływ na ludzki organizm ma światło naturalne, emitowane przez słońce – w związku z tym stanowić ono powinno uzupełnienie sztucznego oświetlenia biura.

Oświetlenie kierunkowe

Oświetlenie kierunkowe powinno być dopasowane do potrzeb korzystającej z niego osoby. Skutecznym rozwiązaniem są lampy, które można ustawić bezpośrednio na biurku. Najbardziej praktyczne modele lamp biurkowych wyposażone są w ruchome ramię, co daje użytkownikowi możliwość samodzielnego ustawienia kierunku i kąta padania światła. Ważna jest także długość przewodu zasilającego lampkę. Odpowiednio dobrany przewód pozwoli zrezygnować ze stosowania dodatkowych przedłużaczy. Modele, które idealnie sprawdzą się w każdym biurze, znaleźć można w ofercie sklepu Iluve – https://iluve.com/strefa-porad/strefa-porad/owietlenie-nad-biurkiem-prawidowe-owietlenie-miejsca-pracy/ Alternatywą dla lamp biurkowych są lampy stojące. Sprawdzą się one w sytuacji, gdy na biurku nie ma już miejsca na dodatkowe akcesoria. Wybierając oświetlenie kierunkowe, warto zadbać o to, by natężenie emitowanego przez nie światła było dostosowane do potrzeb użytkownika. Natężenie odpowiednie do biurowej pracy wynosić powinno przynajmniej 400 lumenów. Takie światło emitują standardowe żarówki o mocy 40W i żarówki LED o mocy 5 W.

Oświetlenie główne

Wybierając oświetlenie główne, trzeba warto pamiętać o tym, że kolor emitowanego przez nie światła ma ogromne naprawdę duże znaczenie. Światło wytwarzane przez świetlówki starego typu, może być niekorzystne męczące dla wzroku. Pracy sprzyja neutralna barwa światła. Jego barwa zbliżona jest do barwy światła słonecznego, które emitują nowoczesne żarówki LED, stosowane w lampach przysufitowych i wiszących. Dostępne są one w ofercie sklepu Iluve. (link) Zastosowanie w biurze technologii LED niesie ze sobie również wiele korzyści. Za pomocą takich lamp można skutecznie oświetlić przestrzeń biurową, a odpowiednio dobrane światło powinno mieć korzystny wpływ na samopoczucie i produktywność pracowników.

Technologia LED

Żarówki starego typu wykorzystują około 5%–10% pobranej energii do wytworzenia światła, resztę przetwarzają na ciepło, co sprawia, że energia ta jest marnowana. Skuteczność diod LED wynosi od 85% do 95% – praktycznie cała pobrana przez nie energia zamieniana jest na światło. Czas pracy oświetlenia LED wynieść może nawet około 50 000 godzin. Jest to czas dziesięć razy dłuższy niż przeciętny czas pracy żarówki halogenowej i dwadzieścia pięć razy dłuższy niż czas pracy zwyczajnej żarówki. Dzięki swojej konstrukcji diody są odporne na wstrząsy i uderzenia. Średni czas ich „życia” wynosi od 5 do 7 lat.

Praktyczne zastosowania

Tradycyjne świetlówki „rozgrzewają” się nawet przez kilkanaście sekund. Nowoczesne oświetlenie LED (https://iluve.com/zrodla-swiatla) osiąga pełną jasność w momencie włączenia. Oświetlenie biurowe tego typu może pracować ze ściemniaczami, dzięki czemu można Urządzenia te pozwalają regulować natężenie światła dostosowując je do pory dnia. Co ważne, w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek diody LED nie przepalają się – pod koniec okresu eksploatacji przygasają. Daje to odpowiedni czas na ich wymianę.

 

Estetyczne rozwiązania

Oświetlenie biurowe powinno być przede wszystkim praktyczne, jednak warto wrócić uwagę na jego walory estetyczne. Lampy stanowią istotny element wystroju, a dobrze dobrane oświetlenie ożywia wnętrza. Dzięki temu  można nadać miejscu pracy bardziej przytulny lub profesjonalnych charakter. Najważniejsze, by oświetlenie pasowało do charakteru firmy i profilu jej działalności. Kompletując wyposażenie biura, wybrać można lampy klasyczne lub designerskie. Ciekawym rozwiązaniem są reflektorki i spoty. Nie służą do oświetlania większych przestrzeni, ale do punktowego podświetlania konkretnych miejsc. Za ich pomocą można zwrócić uwagę klientów na wiszące na ścianach certyfikaty czy wyróżnienia. Wykorzystując takie oświetlenie, wyeksponować można również tabliczki z oznaczeniami pięter lub pokojów. Spoty i reflektorki, a także lampki biurkowe oraz lampy przysufitowe i wiszące, znaleźć można w ofercie sklepu internetowego Iluve: https://iluve.com/pomieszczenia/biuro-i-gabinet. Produkty tej marki pozwolą skutecznie oświetlić biuro i sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Artykuł sponsorowany

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij