Jak wybrać profesjonalną wiertarkę

Jak wybrać profesjonalną wiertarkę?

Dobra i niezawodna wiertarka to podstawowy sprzęt każdego budowlańca, elektryka czy mechanika. Parametry techniczne i funkcje elektronarzędzia należy dobrać w zależności od rodzaju wykonywanych prac i częstotliwości użycia wiertarki. Urządzenie to musi się bowiem sprawdzić w najbardziej wymagających i trudnych warunkach.

Wiertarki dla profesjonalistów

Na rynku można rozróżnić podstawowe dwa typy wiertarek. Pierwszy skierowany jest do amatorów i użytkowników domowych, którzy wykorzystują sprzęt sporadycznie do majsterkowania, drobnych napraw i remontów. Do takich potrzeb dostosowuje się funkcje narzędzia i jego parametry. Zwykle są to proste w obsłudze i wszechstronne urządzenia o niewielkiej wadze i przystępnej cenie, które są łatwo dostępne np. w marketach budowlanych. Inne wymagania mają jednak profesjonaliści, którzy wykorzystują wiertarki elektryczne w codziennej pracy. Sprzęt jest wtedy użytkowany z bardzo dużą, regularną częstotliwością i intensywnością. Przy wyborze tego rodzaj wiertarki należy zwrócić uwagę na jej trwałość, gwarancję, parametry techniczne i oczywiście cenę. Szczególnie istotna jest także żywotność, odporność na uszkodzenia i zapewnienie bezpieczeństwa pracy.

Trwałość, cena i dodatkowe funkcje

Niejednokrotnie urządzenia muszą pracować szybko i sprawnie w trudnych warunkach na twardych materiałach. Dlatego też wielu profesjonalistów decyduje się na wiertarki udarowe. W zależności od modelu udar można wyłączyć, gdy sprzęt wykorzystywany jest do wiercenia w drewnie, metalu, tworzywach sztucznych i szkle. Nowoczesne elektronarzędzia dodatkowo wyposażone są w systemy antywibracyjne tłumiące drgania, które chronią stawy użytkownika, co dodatkowo podnosi komfort i bezpieczeństwo pracy. Wiertarki dla profesjonalistów posiadają także dwubiegunową przekładnię, którą można załączyć większą moc podczas wiercenia. Ich moc może nawet przekraczać 1200 W. Takie urządzenia są także cięższe niż modele przeznaczone do użytku domowego, ponieważ są często wykonane np. ze stopu magnezu.

Wiertarka do zadań specjalnych

W warsztacie i w pracy warto mieć także wiertarkę elektryczną, która przydaje się do wielu prac pomocniczych np. szlifowania, usuwania rdzy, polerowania powierzchni i wkręcania wkrętów. Przy pomocy takiego sprzętu możliwe jest także wycinanie otworów w ścianach i płytach gipsowych. Właściwe użycie takiego narzędzia wymaga jednak wyczucia, tak by go nie uszkodzić.  Wśród funkcji dodatkowych, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru wiertarki, jest także sygnalizowanie usterek przez urządzenie. Poszczególne modele posiadają bowiem np. serwisowe diody LED, które załączają się, gdy urządzenie wymaga wymiany np. szczotek węglowych. Dzięki temu wiertarka jest chroniona przed uszkodzeniem i szybkim zużyciem. Duży wybór profesjonalnych elektronarzędzi w swojej ofercie posiada marka Wurth.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij