Jak wybrać wózek dla pierwszego dziecka? Poradnik dla przyszłych rodziców

Kupowanie pierwszego wózka dla dziecka wywołuje wiele emocji, dlatego bardzo łatwo podjąć nie do końca przemyślaną i trafioną decyzję. Dlatego, zanim wyruszysz na zakupy, koniecznie przeczytaj kilka naszych cennych wskazówek, aby wybrać idealny wózek dla pierwszego dziecka.

4 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, kupując wózek dla pierwszego dziecka

Rodzaj wózka

Pierwszą decyzją, jaką będziecie musieli podjąć, to rodzaj wózka. Jeśli chodzi o pierwsze miesiące dziecka, to zdecydowanie należy wybrać wózek głęboki, tj. gondolę. W takim modelu maluch będzie mógł spać i odpoczywać, zanim jeszcze nauczy się siadać. Jeśli jednak poszukujesz bardziej przyszłościowego rozwiązania, to warto zwrócić uwagę na wózki 2 w 1. Łączą one funkcję głębokiego wózka ze spacerówką. Producent wózków – Muuvo oferuje właśnie takie modele, które rodzic może w dowolnej chwili dopasować do potrzeb dziecka.

Koła

Wiele osób podczas kupowania wózka ignoruje tak ważną kwestię, jaką jest rodzaj kół. Nie popełniaj tego błędu! Wielkość czy rodzaj kół to nie kwestia designu i gustu, a za to bardzo praktyczny aspekt. Istnieje taka zależność, że im częściej zamierzasz jeździć po wyboistym terenie, tym należy kupić model z jak największymi kołami. Kiedy chcesz spacerować z maluszkiem jedynie po chodnikach, to małe kółka będą na pewno odpowiednie. Poza tym koła mogą być pompowane, wykonane z pianki, gumy i z wielu innych materiałów. Jaki rodzaj będzie najlepszy? Zdecydowanie najtrwalszą opcją są koła pompowane, choć to też zależy od tego, gdzie zamierzasz jeździć wózkiem.

Rodzaj amortyzacji

Przejdźmy do jeszcze bardziej technicznych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę, kupując wózek dla dziecka. Otóż rodzaj amortyzacji wpływa na bezpieczeństwo i komfort dziecka, co przecież zawsze jest najważniejsze. Obecnie możesz znaleźć wózki z różnymi rodzajami amortyzacji – na bazie pasków czy też ze sprężynami. Tym razem także rodzaj amortyzacji należy dopasować do terenu, po którym będziecie jeździć.

Waga wózka

Duże koła czy kolejne funkcje wózka wpływają też na to, ile będzie on ostatecznie ważył. To z kolei ma znaczenie bardzo praktyczne, np. gdy mieszkacie w bloku bądź też w trakcie pakowania wózka do samochodu. Najlepiej zatem poszukuj modeli stabilnych, ale takich, które będziecie w stanie podnieść, przesunąć czy złożyć. Zwróć uwagę też na to, że w wózku będzie leżeć, a później siedzieć ciągle rosnące dziecko.

Wielu młodych rodziców często zapomina o tych kwestiach, ale Wy już na pewno nie popełnicie tych błędów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij