Jak zabezpieczyć teren budowy Sprawdź najlepsze ogrodzenia budowlane

Jak zabezpieczyć teren budowy? Sprawdź najlepsze ogrodzenia budowlane

Odpowiednie zabezpieczenie placu budowy to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale także obowiązek prawny. Według norm ustawowych przed rozpoczęciem budowy czy renowacji budynku należy ogrodzić teren prac, przy czym ogrodzenie budowlane nie może mieć mniej niż 150 cm.

Dodatkowo w miejscach, gdzie mamy do czynienia z zagrożeniem w postaci spadających z wysokości przedmiotów, należy postawić ogrodzenie tymczasowe, które nie może być niższe niż 1/10 budynku, który jest remontowany. Ogrodzenia budowalne nazywane też tymczasowymi chronią także przed kradzieżą i zniszczeniem sprzętu, który niejednokrotnie pozostaje na placu po codziennym zakończeniu robót.

Ogrodzenia budowlane, czyli czym zabezpieczyć budowę

Najpopularniejszym rodzajem ogrodzeń tymczasowych jest siatka pleciona. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, spełniające wszystkie normy prawne. Jednak sama siatka nie uchroni Cię m.in. od kradzieży czy dewastacji sprzętu, także warto wziąć to pod uwagę podczas zakupu odpowiedniego ogrodzenia budowlanego. Jeżeli wiesz, że teren, na którym będziesz pracował jest bezpieczny, w sąsiedztwie znajdują się zamieszkane domu lub osiedle i nie będziesz zostawiał na placu sprzętu oraz kosztownych materiałów – siatka pleciona sprawdzi się doskonale. W przypadku, gdy bezpieczeństwo jest dla Ciebie priorytetem warto zdecydować się na zakup system panelowego. Budowa ogrodzona panelami wygląda na bardziej niedostępną, co często zniechęca złodziei do prób dostania się na jej teren.

Ażurowe ogrodzenia budowlane – Wrocław

Jak zabezpieczyć teren budowy Sprawdź najlepsze ogrodzenia budowlane

Rusztowania i Ogrodzenia – Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Ogrodzenie tymczasowe ażurowe składa się z ramy wykonanej z rur, wypełnionej siatką. Szerokość siatki i rozmiar oczek dobierane są indywidualnie w zależności od roli jaką ma pełnić dane ogrodzenie. Ten rodzaj zabezpieczenia budowlanego może też być stosowany podczas imprez masowych, koncertów, a także w magazynach – do wydzielenia odrębnych stref składowania towaru.

Pełne ogrodzenia budowlane – Wrocław

Ten rodzaj ogrodzenia wykonany jest z blachy trapezowej. Ogrodzenie budowalne pełne jest niezwykle proste w montażu i demontażu, a dodatkowo zabezpiecza plac budowy i pracowników przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Brak możliwości wglądu w to co się dzieje na budowie zmniejsza prawdopodobieństwo kradzieży. Dodatkowo blacha trapezowa pozwala na umieszczenie na niej banerów reklamowych, które mogą informować o rodzaju inwestycji oraz przedstawiać wizualizację planów zagospodarowania danego terenu.

W ofercie firmy ARAD znajdziesz różnego rodzaju ogrodzenia budowalne, które pozwolą Ci w prosty i szybki sposób zabezpieczyć plac Twojej budowy. Dodatkowo możesz zamówić u nas niezbędne do prawidłowego montażu i demontażu akcesoria. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszych ogrodzeń tymczasowych.

Znajdziesz nas pod adresem: ul.Muzyczna 2, 55-330 Źródła

lub na naszej stronie: www.ARAD.pl

Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia – Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij