Jak zaprezentować swoją ofertę, aby uzyskać finansowanie start-upu

Jak zaprezentować swoją ofertę, aby uzyskać finansowanie start-upu?

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności. Kluczowe znaczenie ma tutaj zaprezentowanie start-upu, co pozwala zdobyć finansowanie i pozyskać środki finansowania na jego realizację. Dlatego tak ważna jest prezentacja, która powinna być wykonana zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej. Aby lepiej się zaprezentować warto wybrać teczki ofertowe OpenPrint, które można samodzielnie zaprojektować, co pozwala również na zdobycie rozpoznawalności, a także wyróżnienie się pośród innych propozycji start-upów.

Koncepcja biznesu i ramy finansowania kluczem do sukcesu    

Aby pozyskać finansowanie start-upu należy określić założenia koncepcyjne. Zatem konieczne jest przedstawienie produktu, a także sposobu produkcji. W przypadku, gdy do przedstawienia konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu może być to opis, jak będzie wyglądał cały proces. Należy także przygotować model finansowania, który powinien zawierać informacje, jak będzie wyglądała sprzedaż. Tutaj również ważna jest prognoza kosztów, ale również przychodów. Wiadomo należy także określić, jakie wydatki z tego tytułu należy ponieść. Obejmuje to oczywiście uwzględnienie prognozowanych kosztów.

Odpowiednia prezentacja pozwoli osiągnąć sukcesów

Nawet jeżeli mamy bardzo ciekawy pomysł, to bez odpowiedniej prezentacji nie odniesiemy sukcesu. Zatem niezwykle ważną rolę pełni pierwsze wrażenie. Należy zatem umieścić ją w teczce ofertowej. Warto, aby zawierała stronę tytułową z logo i nazwą firmy bądź też projektu na który chce się uzyskać strat up. W przypadku inwestorów, czy funduszy kapitałowych, gdzie przesyłanych jest setki, a nawet tysiące propozycji trzeba już na wstępie zwrócić na siebie uwagę, dlatego odpowiednie opakowanie treści jest niezwykle ważne. Choć nie ocenia się książki po okładce, to jednak pierwsze wrażenie jest bardzo istotne. Oczywiście jeszcze ważniejsze jest to, co znajduje się wewnątrz. Zatem prezentacja sprzedażowa powinna być przygotowana profesjonalnie. Musi być ona spójna, ale i atrakcyjna, aby zainteresowała potencjalnych kontrahentów. Oczywiście trzeba pamiętać, aby używać twardych danych. Również sam sposób prezentowania jest bardzo ważny. Zatem należy odpowiednio się przygotować, aby móc odpowiedzieć na potencjalne pytania, co niewątpliwie zwiększa wiarygodność. Całą prezentację warto przećwiczyć kilkakrotnie, co oczywiście nie oznacza, że należy uczyć się na pamięć, gdyż należy być w każdej sytuacji przygotowanym, np. na pytania, czy wątpliwości inwestorów. Zatem nie dysponując odpowiednią wiedzą nie osiągnie się sukcesu i cały wysiłek przygotowania prezentacji pójdzie na marne.

W przypadku próby pozyskania finansowania dla start upu należy znaleźć kilku potencjalnych inwestorów, aby już na wstępie nie ograniczać swoich możliwości. Dlatego wybierając teczki ofertowe OpenPrint, warto zdecydować się nie tylko na personalizację okładki, ale również wersję z dodatkową kieszenią na wizytówki. W ten sposób inwestor zainteresowany ofertą będzie mógł bez problemu się z nami skontaktować, a także będzie postrzegał naszą propozycję współpracy bardziej profesjonalnie. Trzeba pamiętać, że inwestor oferując wkład finansowy w start up musi mieć pewność, a nie tylko przekonanie, że zainwestowane pieniądze zwrócą się z nawiązką. Dlatego cały projekt start upu musi być bardzo dokładnie przemyślany, dopracowany i innowacyjny, a przede wszystkim atrakcyjny na określonym rynku.  

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij