Jak zbudowana jest studnia betonowa?

Studnia betonowa to ważny element instalacji kanalizacyjnej. Powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, tak by nawet w bardzo trudnych warunkach spełniać swoje zadanie. Jak powstaje taka studnia?

Co tworzy studnię kanalizacyjną?

Projektowanie studni zaczyna się od określenia jej przeznaczenia, bo jest różnica na przykład między studnią drenarską a szambem gromadzącym ścieki. Stosownie do potrzeb danej inwestycji określa się wymiary kręgów betonowych, pokryw oraz pozostałych elementów, trzeba także wziąć pod uwagę warunki, w jakich budowana studnia będzie musiała pracować.

W systemach grawitacyjnej kanalizacji sanitarnej, deszczowej, przemysłowej i ogólnospławnej wykorzystać można prefabrykowane elementy betonowe i żelbetowe dostępne na Sienkiewicz.com.pl, do systemów kanalizacji pod ciśnieniem nadają się studzienki zaworowe z modułowych prefabrykatów żelbetowych. W konstrukcji nie używa się uszczelek gumowych, wszystkie elementy są łączone na zaprawę, co zwiększa szczelność instalacji i zapobiega przenikaniu wody. Jest także możliwość dodatkowego wzmocnienia konstrukcji uszczelką bentonitową.

Czy studnia z prefabrykatów jest lepsza?

Nowoczesnym rozwiązaniem, stosowanym coraz powszechniej przy budowie studni kanalizacyjnych, jest wykorzystanie prefabrykatów. Komorę roboczą studzienki oraz komin włazowy tworzą specjalnie wyprodukowane kręgi betonowe – jeśli dostępne w sprzedaży rozmiary kręgów nie spełniają oczekiwań klienta, jest możliwość wykonania betonowych elementów według indywidualnego zamówienia. Producent zajmuje się także nawiercaniem otworów w gotowych elementach oraz wykonywaniem szczelnych przejść i montowaniem stopni złazowych.

Studnie betonowe robione są z wodoszczelnego betonu o niskiej nasiąkliwości i wysokiej odporności na mróz. Prefabrykowane studnie nadają się do każdego systemu kanalizacji i można je łączyć z dowolnym typem rur. Prefabrykaty są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla klienta, ponieważ mocno skraca to czas realizacji inwestycji, a wytwarzane według jednego projektu moduły mają zawsze dokładnie takie same wymiary i kształty. Dzięki prefabrykatom można otrzymać system wyróżniający się idealną szczelnością, a budowa przebiega sprawnie nawet w miejscach trudno dostępnych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij