Jak ze starego strychu uczynić powierzchnię użytkową

Jak ze starego strychu uczynić powierzchnię użytkową?

Kupując stary dom z poddaszem, można wykorzystać również jego powierzchnię pod połacią dachu, jako poddasze użytkowe. Oczywiście strych musi być odpowiedniej wysokości, aby możliwe było jego funkcjonalne wykorzystanie. Istotne znaczenie ma fakt, czy jest on ocieplony, czy wymaga dodatkowych prac. Zatem, jak przeobrazić stary strych?

Po pierwsze: pozbądź się „rupieciarni” 

Każdy strych to prawdziwy skansen, to tam składowane są wszystkie niepotrzebne rzeczy, czy zakurzone pamiątki i stare meble. Wysprzątanie tej przestrzeni samodzielnie może być trudne i czasochłonne. Dlatego najlepiej skorzystać z usług firmy zajmującej się opróżnianiem strychów. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi, a także flocie samochodowej mogą oczyścić tę przestrzeń w ciągu jednego dnia. Rozkręcą meble, przeniosą do samochodu i wywiozą do punktu selektywnej zbiórki odpadów. W ten sposób zyskasz więcej czasu na urządzenie i pozbędziesz się całej „rupieciarni”. To z pewnością doskonały wybór również dla osób, które chcą przeznaczyć poddasze użytkowe na wynajem, gdyż wszystko zostanie gruntownie przygotowane dla ekipy remontowej, która nie będzie musiała już pozbywać się zalegających na strychu rzeczy. 

Po drugie: niezbędne prace remontowej

Poddasze użytkowe przede wszystkim musi zostać odpowiednio zaizolowane. Tutaj doskonałym wyborem będzie pianka poliuretanowa lub wełna. Ściany można wykończyć karton-gipsem albo w drewnie. Istotne znaczenie ma przede wszystkim doświetlenie poddasza użytkowego. Dlatego w połaci dachowej muszą się pojawić okna dachowe. Dzięki temu wnętrze przestanie być ponure i zyska więcej naturalnego oświetlenia. W zależności od ilości wolnej przestrzeni można zaaranżować tam aneks kuchenny, łazienkę, a także sypialnię albo dodatkowy pokój dzienny. Po remoncie kluczowe znaczenie ma pozbycie się zbędnych materiałów budowlanych. Jeśli odpadów i gruzu jest sporo do ich wywiezienia także można zaangażować odpowiednią firmę. Nie można bowiem składować tego typu odpadów na swojej działce. Oczywiście planując większy remont warto też zamówić kontener i po jego wypełnieniu poprosić o wywiezienie odpadów.         

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij