Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pożyczki online? 7 sposobów

Naprawdę łatwo jest otrzymać pożyczkę online, o ile tylko masz z czego ją spłacać, w przeszłości nie zdarzyły Ci się poważne opóźnienia w regulowaniu rat, a wniosek uzupełnisz prawdziwymi danymi. Wciąż jednak zdarzają Ci się odmowy przy wnioskowaniu o pożyczki online? Sprawdź nasze 7 sposobów, które zwiększą szansę na uzyskanie decyzji pozytywnej.

Zanim pożyczka online zostanie Ci udzielona, pożyczkodawca musi sprawdzić Twoją zdolność do jej spłaty. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji we wniosku, takich jak wysokość dochodów i zobowiązań oraz danych pobranych z Biura Informacji Kredytowej i biur informacji gospodarczej firma podejmuje decyzję, czy możesz uzyskać pożyczkę online.

Warto jednak wiedzieć, że czasami z powodu drobnych niedociągnięć wniosek jest odrzucany. Sprawdź, o co koniecznie trzeba zadbać przed jego złożeniem, ale i w trakcie wypełniania.

Sprawdź dokładnie warunki pożyczki online

Zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pożyczki online możesz, odpowiednio dobierając ofertę dla siebie i sprawdzając jej warunki. Jeżeli masz już na swoim koncie jakieś zobowiązania, to musisz tak dostosować ratę, abyś był w stanie bez problemu ją spłacać.

Dlatego warto porównywać oferty pożyczek online, aby znaleźć jak najniższą ratę. Jeżeli jednak znalazłeś firmę pożyczkową, która budzi Twoje zaufanie, bo została Ci polecona albo ma naprawdę transparentne warunki, to możesz sterować okresem spłaty tak, aby obniżyć ratę pożyczki online.

Dzięki temu, że daną kwotę rozłożysz na większą liczbę rat, miesięczne obciążenie Twojego domowego budżetu będzie niższe i zwiększy się szansa na uzyskanie finansowania.

Sprawdź siebie w BIK

Każdy, kto rozsądnie podchodzi do zarządzania swoimi finansami, powinien regularnie weryfikować swój raport w Biurze Informacji Kredytowej. Jednorazowe generowanie raportu to koszt 39 zł. Bardziej opłaca się jednak wykupić pakiet sześciu pobrań za 99 zł. Co znajdziesz w takim dokumencie?

W raporcie BIK możesz prześledzić historię rat swoich zobowiązań kredytowych i innych (np. faktur za prąd czy telefon). Łatwo zweryfikujesz, ile zostało Ci jeszcze do spłaty oraz z jaką ratą ewentualnie się spóźniasz.

Warto pamiętać, że gdy pytasz w bankach czy firmach pożyczkowych o finansowanie, to Twoje zapytania są odnotowywane w BIK. Jeżeli przesadzisz z liczbą zapytań w krótkim czasie, to może obniżać to Twoją zdolność kredytową. Dlatego aby zwiększyć swoje szanse na pożyczkę online, pobierz raport BIK i tam sprawdź, jakie masz szanse na decyzję pozytywną. Dopiero gdy znajdziesz tam informację, że warto składać wniosek, to udaj się do firmy pożyczkowej.

Spłać wcześniejsze zobowiązania

Na zdolność do spłaty pożyczki online wpływa nie tylko wysokość Twoich zarobków, ale i miesięcznych zobowiązań. Dlatego jeżeli niewiele zostało Ci już do spłaty, to warto ostatecznie się rozliczyć z obecnych kredytów i pożyczek. Dzięki temu pozostanie Ci większa kwota na regulowanie zobowiązań, a pożyczkodawcy chętniej zgodzą się udostępnić Ci pieniądze.

Zrezygnuj z karty kredytowej

Masz kartę kredytową? To pewnie wiesz, że comiesięczne wykorzystywanie limitu na niej może zmniejszać Twoją zdolność do spłaty pożyczki, a nawet przekreślić szansę na jej uzyskanie.

Nie każdy jednak wie, że samo posiadanie karty, nawet jeśli z niej nie korzystasz, obniża szansę na uzyskanie finansowania. Pożyczkodawcy wliczają udostępniony Ci limit na karcie jako cykliczne zobowiązanie. Dlatego jeśli możesz, to warto z takiego produktu zrezygnować.

Dopasuj kwotę pożyczki online do swoich możliwości

We wnioskach często bywa tak, że potencjalni pożyczkobiorcy zbyt optymistycznie oceniają swoją sytuację finansową, pytają o zbyt wysoką kwotę, co ostatecznie spotyka się z odmową. Warto mierzyć siły na zamiary i zawnioskować tylko o taką sumę, którą realnie będziesz w stanie spłacać.

Według rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego miesięczne raty Twoich zobowiązań nie powinny przekraczać połowy Twoich dochodów. Dlatego, jeśli zarabiasz np. 3 000 zł, a masz już kredyt z ratą 1 000 zł miesięcznie, to bezpiecznie możesz wziąć pożyczkę online, której rata nie przekroczy 500 zł.

Uważniej wypełnij wniosek o pożyczkę

Wiesz, że spora część decyzji negatywnych wynika z tego, że wniosek o pożyczkę online został błędnie wypełniony? Dlatego następnym razem postaraj się wypełnić swoją aplikację uważnie. Zanim ją wyślesz, możesz także pokazać ją zaufanej osobie, aby zweryfikowała, czy wszystkie dane są wpisane poprawnie. Zwróć szczególną uwagę, aby nie popełnić literówki w imieniu, nazwisku i adresie. W firmach pożyczkowych tożsamość potwierdza się przelewem weryfikacyjnym na złotówkę lub grosz (kwota jest później zwracana). Dane nadawcy przelewu muszą być zgodne z tymi podanymi we wniosku.

Często popełnianymi błędami są pomyłki w numerze dowodu osobistego i PESEL. Jeżeli nie wpiszesz ich poprawnie, to nie można z kolei Cię zweryfikować w Biurze Informacji Kredytowej i biurach informacji gospodarczej, a to uniemożliwia dalsze procesowanie wniosku.

Podawaj dane zgodnie z prawdą

Jeżeli spotkałeś się już z kilkoma odmowami, to może kusić Cię, aby kolejnym razem lekko naciągnąć rzeczywistość po to, by zwiększyć swoje szanse na pożyczkę online. Jednak nieprawdziwe dane, takie jak na przykład wysokość dochodów, zostaną bardzo szybko zweryfikowane.

W takim przypadku decyzja negatywna wydawana jest od razu. Niektórzy pożyczkodawcy klientów, którzy mijają się z prawdą, wpisują też na czarną listę, która uniemożliwia uzyskanie finansowania w przyszłości. Dlatego zawsze podawaj informacje, które są zgodne z prawdą.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij