Jaki grzejnik elektryczny wybrać

Jaki grzejnik elektryczny wybrać

W wielu mieszkaniach obecnie zaczynają pojawiać się grzejniki jako główne źródło ogrzewania. Wiele osób decyduje się właśnie na grzejniki elektryczne, ponieważ uważane są one za bardzo energooszczędne i wydajne. Czy jest tak rzeczywiście? Jakie są typy grzejników elektrycznych? Który grzejnik wybrać, aby najbardziej nam odpowiadał?

Rodzaje grzejników elektrycznych

Osoby rozważające zakup grzejnika elektrycznego na samym początku staną przed jednym istotnym wyborem: wolą grzejnik konwektorowy czy olejowy? Na ogół jednak zupełnie nie mamy pojęcia, o co w tym chodzi i jaka jest między nimi różnica. Otóż popularniejszy z nich grzejnik konwektorowy działa na zasadzie, jak sama nazwa wskazuje, konwekcji. W praktyce oznacza to, że do grzejnika wciągane jest zimne powietrze, które jest potem nagrzewane i wypuszczane na zewnątrz. Jest on tani, dlatego można spodziewać się także kilku wad. Otóż grzejnik konwektorowy raczej nie sprawdzi się dobrze w rozległych pomieszczeniach, na przykład salonie. Najbliżej niego będzie najcieplej, a nieco dalej może już być chłodno. Do tego błyskawicznie po jego wyłączeniu ostygnie i jest niezbyt energooszczędny. Można go więc uznać za opcję budżetową. Grzejnik olejowy ma nad nim znaczną przewagę, bowiem jest w stanie równomiernie rozgrzać całe pomieszczenie, a do tego długo stygnie i jest znacznie wydajniejszy. Kosztuje co prawda sporo więcej, ale oszczędzimy na znacznie mniejszym zużyciu przez niego energii w porównaniu do grzejnika konwektorowego. Innymi minusami grzejnika olejowego jest większa waga, a także to, że nie nadaje się do nagrzania pomieszczenia tylko na krótki czas. Zdarza się, że potrzebujemy ciepła w danym miejscu, na przykład łazience, tylko na kilkanaście minut. Mając w nim zamontowany grzejnik olejowy możemy spodziewać się, że będzie ono nagrzane przez co najmniej kilka godzin.

Czy warto kupić grzejnik elektryczny

Grzejniki elektryczne są bardzo przyjazne kompletnym laikom. Ich instalacja i obsługa jest bajecznie prosta, nie są także trudne w transporcie czy montażu. Chociaż ich ceny różnią się w zależności od typów i modeli, z reguły nie są bardzo wysokie. Do tego niektóre z nich są bardzo energooszczędne, więc nie musimy obawiać się wysokich rachunków za prąd z ich powodu. Czy warto kupić taki grzejnik każdy powinien zdecydować sam, w zależności od tego co chce ogrzewać i na czym mu zależy – szybkości, efektywności czy innych czynnikach. Z pewnością warto jednak chociażby zainteresować się tematem, jeśli planujemy jak ocieplić mieszkanie. Z powodzeniem grzejniki elektryczne można także stosować jedynie w ramach docieplenia jedynie danego pomieszczenia.

To, jaki grzejnik elektryczny wybrać zależy całkowicie od naszych możliwości finansowych i preferencji. Różnorodność jest spora, więc każdy powinien być w stanie znaleźć opcję dla siebie.

Grzejniki elektryczne możecie zakupić na stronie https://mat-dom.pl/ .

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij