Jaki klej do montażu wybrać?

Czy planujesz przeprowadzić remont pomieszczenia? Zależy Ci na tym, aby zamontować produkt bez używania gwoździ lub wkrętów? A może chcesz połączyć kilka kawałków aluminium lub drewna ze sobą? Zamiast gwoździ i wkrętów użyj kleju montażowego. To produkty, które mają rozmaite zastosowanie oraz skład. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając klej montażowy? Kiedy warto stosować kleje montażowe? Podpowiadamy o tym poniżej.

KIEDY WARTO ZASTOSOWAĆ KLEJ MONTAŻOWY?

Kleje montażowe są wysokiej jakości, polimerowymi uszczelniaczami, które umożliwiają montowanie rozmaitych elementów do większości materiałów, jak i powierzchni. Można je stosować na wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz, niezależnie od tego, czy powierzchnie są wykonane z materiałów chłonnych, czy też niechłonnych. Charakteryzują się dobrą przyczepnością początkową. Są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Podczas korzystania z kleju montażowego powstaje elastyczna spoina, która umożliwia łączenie elementów wykonanych z aluminium, drewna, kamienia, czy też szkła. Kleje montażowe sprawdzają się podczas łączenia styropianu, aluminium, stali czy też metalu. Korzystając z niego, z łatwością przyczepisz lustro do ściany albo poszczególne elementy parkietu.

JAK WYBRAĆ SKUTECZNY KLEJ MONTAŻOWY?

Decydując się na klej montażowy, zwróć uwagę na jego skład, a to dlatego, że poszczególne produkty mają różne przeznaczenie. Niektóre z nich są odporne na działanie wody, natomiast inne na zmienne warunki atmosferyczne. Trzecią grupą są produkty, które mogą być zastosowane jedynie w domu. Oto najpopularniejsze kleje montażowe:

  • Pattex One For All Błyskawiczna Przyczepność – to uniwersalny klej polimerowy. Przyczepność początkowa wynosi 350kg/m2. Dzięki temu możliwe jest przyklejenie przedmiotów bez potrzeby długotrwałego podpierania ich. Umożliwia uszczelnianie wszystkich rodzajów powierzchni zarówno chłonnych, jak i niechłonnych. Odporny na drganie, wibracje oraz wszelkie warunki zewnętrzne.
  • Pattex One For Crystal – to klej montażowy, który charakteryzuje się przeźroczystą barwą – to sprawia, że klejenie jest niewidoczne. Pozwala na klejenie wszystkich rodzajów powierzchni.
  • Pattex One For Express – to produkt, który szybko wiąże. Trwałe połączenie jest możliwe po 20 minutach. Podobnie jak dwa pozostałe produkty pozwala na klejenie wszystkich rodzajów powierzchni. Odporny jest na działanie czynników atmosferycznych, wibracje oraz drgania.

Jaki klej do montażu wybrać

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij