Wynajęcie kontenera na odpady to najskuteczniejszy i najwygodniejszy sposób na pozbycie się takich odpadów, jak ziemia, gruz czy nieużywane już meble. Przed jego wynajęciem warto jednak przemyśleć specyfikę prac i wybrać odpowiedni rodzaj kontenera. Tym bardziej, że w ofercie wynajmujących je firm znajdziemy naprawdę wiele typów.

Remont lub przebudowa domu, duże prace w ogrodzie lub porządki na strychu czy w piwnicy… Choć z pozoru niewiele je łączy, w rzeczywistości mają ze sobą sporo wspólnego. Chodzi oczywiście o duże ilości odpadów, które podczas nich generujemy. Co ważne, są to śmieci dość kłopotliwe, bo nie mogą być składowane razem z odpadami komunalnymi. Dlatego planując takie prace, najlepiej zrobimy zamawiając kontener, który po zapełnieniu zostanie zabrany przez dostarczającą go firmę, a odpady – legalnie zutylizowane. Jaki rodzaj kontenera będzie jednak w konkretnej sytuacji najlepszy?

Big bag – kiedy go wybrać?

W przypadku niewielkich prac w zupełności wystarczy wynajęcie big baga. Pod tą nazwą kryją się duże, wykonane z wytrzymałego tworzywa torby o pojemności od 0,6 do 2,3 m3. W zależności od wielkości big baga, jego maksymalne obciążenie waha się od kilkuset kilogramów do jednej tony. Do big baga możemy wyrzucać odpady, których charakter uzgodniliśmy wcześniej z dostarczającą go firmą – na przykład ziemię, gruz, stare meble lub odpady zielone.

Kontener na odpady do 7m3

Nieco większe prace będą wymagały użycia większego i bardziej wytrzymałego pojemnika. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się kontener na odpady typu KP5 lub KP7. Mają one pojemność kolejno 5 i 7m3 i są przeznaczone przede wszystkim do składowania gruzu, chociaż może trafić do nich ziemia czy odpady pozostałe po domowych porządkach – wszystko zależy od ustaleń z firmą wynajmującą kontenery. Największą zaletą tych kontenerów jest niska burta, która pozwala na bezproblemowe umieszczenie w nim gruzu i innych śmieci. Sprawia ona jednak, że pojemnik staje się mniej ładowny, co może być znacznym utrudnieniem przy bardziej zaawansowanych remontach.

Kontenery o dużej pojemności

Jeśli taki planujemy, najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie kontenera typu KP10 lub wyższego o pojemności od 10 do nawet 36m3. Pojemniki tego rodzaju najczęściej wykorzystywane są przy pracach termomodernizacyjnych i są przystosowane do składowania zużytych materiałów izolacyjnych. Poza tym do niektórych typów dużych kontenerów mogą trafić także odpady komunalne, tektura, papier, folia i stare meble.

Źródło: firma MAX-GRUZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ