Jaki kontener na odpady wybrać

Jaki kontener na odpady wybrać?

Wynajęcie kontenera na odpady to najskuteczniejszy i najwygodniejszy sposób na pozbycie się takich odpadów, jak ziemia, gruz czy nieużywane już meble. Przed jego wynajęciem warto jednak przemyśleć specyfikę prac i wybrać odpowiedni rodzaj kontenera. Tym bardziej, że w ofercie wynajmujących je firm znajdziemy naprawdę wiele typów.

Remont lub przebudowa domu, duże prace w ogrodzie lub porządki na strychu czy w piwnicy… Choć z pozoru niewiele je łączy, w rzeczywistości mają ze sobą sporo wspólnego. Chodzi oczywiście o duże ilości odpadów, które podczas nich generujemy. Co ważne, są to śmieci dość kłopotliwe, bo nie mogą być składowane razem z odpadami komunalnymi. Dlatego planując takie prace, najlepiej zrobimy zamawiając kontener, który po zapełnieniu zostanie zabrany przez dostarczającą go firmę, a odpady – legalnie zutylizowane. Jaki rodzaj kontenera będzie jednak w konkretnej sytuacji najlepszy?

Big bag – kiedy go wybrać?

W przypadku niewielkich prac w zupełności wystarczy wynajęcie big baga. Pod tą nazwą kryją się duże, wykonane z wytrzymałego tworzywa torby o pojemności od 0,6 do 2,3 m3. W zależności od wielkości big baga, jego maksymalne obciążenie waha się od kilkuset kilogramów do jednej tony. Do big baga możemy wyrzucać odpady, których charakter uzgodniliśmy wcześniej z dostarczającą go firmą – na przykład ziemię, gruz, stare meble lub odpady zielone.

Kontener na odpady do 7m3

Nieco większe prace będą wymagały użycia większego i bardziej wytrzymałego pojemnika. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się kontener na odpady typu KP5 lub KP7. Mają one pojemność kolejno 5 i 7m3 i są przeznaczone przede wszystkim do składowania gruzu, chociaż może trafić do nich ziemia czy odpady pozostałe po domowych porządkach – wszystko zależy od ustaleń z firmą wynajmującą kontenery. Największą zaletą tych kontenerów jest niska burta, która pozwala na bezproblemowe umieszczenie w nim gruzu i innych śmieci. Sprawia ona jednak, że pojemnik staje się mniej ładowny, co może być znacznym utrudnieniem przy bardziej zaawansowanych remontach.

Kontenery o dużej pojemności

Jeśli taki planujemy, najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie kontenera typu KP10 lub wyższego o pojemności od 10 do nawet 36m3. Pojemniki tego rodzaju najczęściej wykorzystywane są przy pracach termomodernizacyjnych i są przystosowane do składowania zużytych materiałów izolacyjnych. Poza tym do niektórych typów dużych kontenerów mogą trafić także odpady komunalne, tektura, papier, folia i stare meble.

Źródło: firma MAX-GRUZ

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij