Jaki kubek jednorazowy wybrać serwując kawę na wynos?

Zbliżający się wielkimi krokami sezon wiosenno- letni, a wraz z nim piękna pogoda.

Jak wszyscy wiemy wyższa temperatura za oknem, budząca się do życia przyroda sprawia, że dużo chętniej chcemy korzystać z uroków skwerów, parków, lasów. W tym czasie chętniej podejmujemy różne aktywności sportowe na przykład jazda na rowerze, bieganie, spacery. Zwłaszcza spacerując często mamy ochotę sięgnąć po jakiś napój na wynos.

 

Będąc właścicielem kawiarni lub restauracji stajemy przed decyzją odnośnie w jakim kubku jednorazowym podać klientowi jego ulubiony napój. Na rynku opakowań mamy szeroką gamę jednorazowych kubków od tych mało ekologicznych z tworzywa sztucznego po ekologiczne wersje z trzciny cukrowej lub papieru.

Mając na uwadze dobro naszej planety coraz większa liczba osób wybiera jednak tę drugą opcję, czyli kubki papierowe. Patrząc przez pryzmat ekologii wykonane są z papieru – surowca, który łatwo ulega recyklingowi. Kubek papierowy posiada wiele zalet jedną z nich jest wcześniej wspomniana proekologiczność. Ponadto taki kubek może stać się naszym narzędziem wspomagającym działania marketingowe, a to dlatego, że może zostać zadrukowany dowolnym logo lub grafiką.

Kubek kubkowi nie równy

Producenci kubów oferują obecnie równe rodzaje oraz pojemności kubka papierowego. Duże zróżnicowanie kubka papierowego pod względem pojemności sprawia, że możemy dobrać go do rodzaju serwowanego napoju. W ofercie znajdują się zarówno kubki dedykowane między innymi pod esspresso, jak i pod duże latte. Ponadto również mamy do dyspozycji trzy rodzaje kubka. Jednościankowy świetnie sprawdzający się w przypadku napojów zimnych i ciepłych. Kolejnym wariantem kubka jest kubek dwuściankowy – tutaj do dyspozycji mamy dwa rodzaje (termiczny oraz sleev). Zarówno jeden jak i drugi świetnie nadają się do serwowania napojów ciepłych oraz gorących.

Zatem czym się od siebie różnią? Kubek termiczny jest wyposażony w dodatkową warstwę powietrza pomiędzy ściankami, dzięki czemu powierzchnia dłoni dodatkowo jest chroniona przed wpływem gorącego napoju. Kubek sleev posiada dwie warstwy papierowe.

Często nachodzą nas wątpliwości, czy aby taki jednorazowy kubek papierowy nie rozmoknie się podczas serwowania napojów. Nic bardziej mylnego ówczesna technologia produkcji pozwala na stworzenie kubka papierowego, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Dzięki temu możemy bez obaw serwować napoje gorące oraz zimne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij