Jakie obrazy na ścianę w salonie wybrać?

Jakie obrazy na ścianę w salonie wybrać?

O pięknie wnętrza decyduje nie tylko jego kolorystyka czy odpowiednio dobrane meble. Liczą się również odpowiednio dobrane dekoracje ścienne, które idealnie uzupełniają wizję aranżacyjną posiadacza domu lub mieszkania. W tym przypadku obrazy stanowią niezwykle uniwersalne, a jednocześnie istotne elementy wykończenia. Jakie dzieła sztuki będą prezentować się najlepiej w salonie? W niniejszym poradniku znajdują się praktyczne wskazówki, które ułatwią dobór obrazów do pokoju dziennego.

Obrazy do nowoczesnego salonu

Projekt wnętrza modern bardzo często zakłada stonowaną kolorystykę. W otoczeniu bieli, szarości i jasnych brązów, kolorowy obraz na ścianie będzie przyciągał uwagę. Popularnym miejscem, w którym umieszcza się większe dzieła sztuki jest przestrzeń nad kanapą lub stołem jadalnianym.

Jeśli dany właściciel wnętrza dysponuje dużą ścianą, warto w tym przypadku wybrać jeden duży obraz. Świetnym rozwiązaniem będzie też stworzenie mini galerii z trzech lub więcej obrazów w podobnej gamie kolorystycznej. Wyraziste akcenty doskonale kontrastują ze spokojną aranżacją, uzupełniając ją w ciekawy sposób.

W nowoczesnym salonie można też zastosować obrazy na ścianę w odcieniach korespondujących z pozostałymi elementami pomieszczenia. Czarno-białe rysunki, krajobraz albo martwa natura to motyw, który prezentuje się doskonale w praktycznie każdym przypadku.

Dzieła sztuki do salonu w stylu boho

Boho to styl odwołujący się do natury. Wybierając obrazy do salonu urządzonego w takim klimacie, warto sięgnąć po obrazy na ścianę z motywem roślin, zwierząt lub ujęć górskich. Dzięki temu można łatwo zachować tematyczną spójność, a jednocześnie ciekawie udekorować ściany.

Kolorystyka wybieranych dzieł sztuki powinna się odwoływać do tego, co już znajduje się w pomieszczeniu. Przykładowo, na jasnej ścianie doskonale będzie prezentować się obraz w ciepłych, pastelowych kolorach. W połączeniu z drewnianymi meblami, aranżacja nabierze lekkości i przytulności.

Aranżacja glamour w pokoju dziennym a kolorystyka obrazu

Miłośnicy eleganckiego stylu glamour mogą z kolei postawić na odważne, nowoczesne propozycje obrazów na ścianę. Duże dzieło sztuki przedstawiające abstrakcję lub impresjonistyczny portret przyciągnie uwagę i doskonale uzupełnia inne elementy w otoczeniu.

Wybierając obraz do salonu należy zastanowić się, jak dużą przestrzenią się dysponuje. Warto też pamiętać o zachowaniu kolorystycznej spójności między wybranym dziełem sztuki a meblami i innymi dodatkami we wnętrzu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij