Jakie ogrzewanie wybrać do nowoczesnego salonu?

Wybór rodzaju ogrzewania do nowoczesnego salonu sprowadza się do tego, co zaplanowaliśmy w projekcie instalacji grzewczej. Jeśli zaplanowaliśmy i wykonaliśmy niezbędne przyłączenia pod ogrzewanie podłogowe, to właściwie pozostaje nam jedynie wybór płytek, które dobrze przewodzą ciepło, zakładając, że posiadamy już kocioł grzewczy. Oczywiście nowoczesny salon nie wyklucza również zastosowania instalacji w ścianach, wtedy dopasujemy do niego nowoczesne grzejniki dekoracyjne.

Dopasowanie grzejników w zależności od rozmieszczenia okien

Jeśli zdecydowaliśmy się na tradycyjną instalację, musimy zastanowić się, jak rozmieścić grzejniki, aby móc swobodnie zaaranżować salon, zgodnie z zasadami ergonomii. Oczywiście grzejnik dekoracyjny nie może być zasłonięty przez meble, gdyż nie będzie prawidłowo spełniał swojej funkcji. Ponadto w takiej sytuacji nie byłby widoczny, a nie po to wybiera się grzejnik dekoracyjny, żeby go zasłaniać, abstrahując od tego, że jest to niedopuszczalne. Zatem trzeba najpierw zwrócić uwagę na kształt pomieszczenia, a także rozmieszczenie i wielkość okien. Standardowo grzejniki umieszcza się właśnie pod oknami, jednak w salonie niekoniecznie. Można wybrać pionowe grzejniki dekoracyjne i zamontować pomiędzy dużymi przeszkleniami na jednej ze ścian. Dzięki temu ogrzewanie będzie dobrze funkcjonować.

Grzejniki do salonu w stylu skandynawskim – geometryzm i funkcjonalność

Wybór ogrzewania to jedno, ale istotne jest dobranie odpowiedniego grzejnika do aranżacji salonu. Decydując się na styl skandynawski warto wybrać grzejnik dekoracyjny, który swoim designem będzie podkreślał charakterystyczne cechy tego stylu, a mianowicie geometryzm i funkcjonalność. Dlatego jeśli na grzejnik znajduje się miejsce pomiędzy długimi regałami to warto zamontować tam model pionowy. Natomiast jeśli miejsce na niego znajduje się na mniejszej ścianie, przy nietypowym kształcie pomieszczenia w literę L, można zdecydować się na model zarówno pionowy, jak i poziomy. Dodatkowo geometryzm podkreśli wzór na przodzie grzejnika, pionowy lub poziomy.

Grzejniki do salonu w stylu loftowym – surowość i prostota

Styl loftowy charakteryzuje się dużą surowością, dlatego dobrym rozwiązaniem w takim wypadku są grzejniki o gładkiej płycie. Mogą być zastosowane zarówno przy instalacji grzewczej w podłodze, jak i w ścianach. W pierwszym przypadku muszą mieć podłączenie od dołu, a w drugim z boku. Warto zdecydować się tu na surową kolorystykę. Grzejniki dekoracyjne mogą występować w wielu kolorach z palety RAL. W przypadku stylu loftowego sprawdzi się z pewnością grzejnik w kolorze betonu, który skomponuje się z betonową bądź matową gresową posadzką. Do grzejnika można dobrać zawór termostatyczny w tym samym kolorze. Wszystkie przyłącza są tu doskonale ukryte dzięki czemu grzejnik dekoracyjny może spełniać dodatkową rolę, do której został stworzony.

System ogrzewania podłogowego w nowoczesnym salonie

Najlepszym wyborem do nowoczesnego salonu wydaje się ogrzewanie podłogowe. Nie trzeba w takim systemie stosować dodatkowo grzejników, choć takie rozwiązanie nie jest wykluczone. Z pewnością w przypadku niewielkiego salonu lepiej będzie z nich zrezygnować bądź też wybrać modele wąskich grzejników dekoracyjnych. Jednak w dużym i przestronnym salonie można pokusić się o zamontowanie dodatkowo grzejnika. Świetnie mogą sprawdzić się grzejniki dekoracyjne panelowe, które są bardzo lekkie, a zarazem nie zajmują zbyt dużo miejsca. Można zresztą wybrać model z dodatkowym ożebrowaniem, który zwiększa moc grzewczą, choć w przypadku ogrzewania podłogowego nie będzie to konieczne, gdyż grzejnik będzie pełnił funkcję głównie dekoracyjną. W przypadku wysokiego salonu warto zdecydować się na grzejnik pionowy o długości przynajmniej 1,5 metra, który będzie doskonale wyeksponowany.

Wśród grzejników dekoracyjnych można znaleźć modele do których dopasuje się oświetlenie ledowe. Niektóre mogą mieć również dodatkową lustrzaną powierzchnię i optycznie powiększać przestrzeń. Zatem wybór ogrzewania, a co za tym idzie grzejników do nowoczesnego salonu może być bardzo trudny. Warto zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie najlepiej pasowało do wybranej aranżacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij