Jakie rolety dachowe najlepiej ochronią nas przed słońcem

Jakie rolety dachowe najlepiej ochronią nas przed słońcem?

Światło słońca pozwala na życie na naszej planecie. Promienie słoneczne niosą ze sobą szereg dobrodziejstw, jak chociażby witamina D, jednakże zbyt długie wystawienie na jego działanie, może być dla nas niekorzystne.

Zbyt mocne naświetlenie pomieszczeń jest szczególnie często spotykane na poddaszach, ze względu na ich charakterystyczne ułożenie. Powoduje to głównie nadmierne nagrzanie pomieszczenia, dlatego wymyślono szereg rozwiązań, które ograniczają ilość promieni słonecznych, które wpadają do wnętrza.

Tymi rozwiązaniami są rolety dachowe. Które z nich najlepiej ochronią nas przed słońcem?

Rolety dachowe, czyli stylowa ochrona przed słońcem

Rolety dachowe swoim wyglądem bardzo przypominają klasyczne rolety, które zakładane są w oknach, jednakże to tylko pozory. Rolety dachowe są tak skonstruowane, że da się je poprowadzić maksymalnie blisko skrzydła drzwiowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu materiał pozostaje bardzo blisko okna i nie powiewa, gdy okno jest otworzone. Kolejną różnicą pomiędzy tradycyjnymi roletami, a roletami dachowymi jest brak mechanizmu sterowania. W roletach dachowych nie znajdziemy sznurka, czy koralików. Rolety te wyposażone są w system, który samoistnie zwija roletę do kasety. Powoduje to znacznie łatwiejsze użytkowanie takich rolet. System ten nie oznacza, że nie mamy kontroli nad ilością światła, która wpada do pomieszczenia. Rolety dachowe możemy ustawić w jednej z trzech pozycji. Cenionym producentem rolet dchowych na polskim rynku jest fmarka Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Rolety dachowe doskonale chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, szczególnie wtedy, gdy wykonane są z tkaniny metalizowanej, która znacznie zwiększa izolację cieplną okna. W lecie pomieszczenie nadmiernie się nie nagrzewa, ponieważ roleta skutecznie odbija promienie słoneczne, a zimą pomieszczenie się nie wychładza.
Szeroki wybór różnych wzorów i kolorów rolet dachowych pozwala na dobranie ich do każdego pomieszczenia. Na poddasze szczególnie polecane są tkaniny zaciemniające i metalizujące.

Jakie rolety dachowe najlepiej ochronią nas przed słońcem

Plisy dachowe – nowoczesna i funkcjonalna ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem

Drugim bardzo skutecznym rozwiązaniem, które ochroni nas przed słońcem, są plisy dachowe. Ich uniwersalny i elegancji wygląd sprawia, że bardzo często wybierane są one także do zwykłych okien. Plis w swojej budowie zasadniczo różni się od klasycznych rolet. Materiał nie jest tutaj zwijany do góry. Zamiast tego mamy możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna. Ustawienie plisy na dole okna spowoduje, że rano obudzi nas przyjemna jasność w sypialni, a nie promień słońca padający prosto na oczy. Po południ czy wieczorem możemy ustawić materiał na środku, lub na górze okna. Pozwala to na dość dużą kontrolę zaciemnienia pomieszczeń i rozwiązanie to sprawdza się doskonale w kuchni, salonie, sypialni, czy pokoju dziecięcy. Duży wybór kolorów i rodzajów tkanin, takich jak zaciemniająca, czy metalizująca sprawia, że bardzo łatwo dobrać plisy dachowe do konkretnego pomieszczenia i stylu, który w nim panuje. Plisy dachowe świetnie komponują się z wnętrzami, które urządzone są w nowoczesnym stylu, w którym dominuje minimalizm.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o roletach dachowych, koniecznie przeczytaj Jak dobrać odpowiednie rolety dachowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij