Kamień kamieniowi nierówny

Kamień kamieniowi nierówny

Koniec wakacji i początek jesieni to doskonały czas, aby wdrożyć w życie kolejne marzenie o domowym ognisku. Tym razem na warsztat bierzemy ściany Ale nie będzie tylko o malowaniu, a o kamieniowaniu.

Nowy wymiar kostki

Jeszcze do niedawna kostka brukowa kojarzyła nam się przede wszystkim jedynie z brudnoróżowym, ceglanym kolorem i brudem ulic. Ewentualnie – od czysto technicznej strony – służyła za narzędzie utwardzania podjazdów, miejsc parkingowych i tym podobnych. Mało estetyczna, ale za to stabilna. Mało bezpieczna dla przewracających się na niej dzieci, ale za to eliminująca ryzyko zakopania się w błocie. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wyliczenie wszystkich rodzajów kostki brukowej, jakie dostępne są na rynku, mogłoby okazać się trudne, ale warto choć wspomnieć, że mamy kostkę specjalnie postarzaną, kostkę z betonu, z kamienia polnego, o powierzchni strukturalnej, łupanej, szczotkowanej. Taka z której wielkich płyt można ułożyć taras i taka, której ozdobnymi kamykami można rysować ciekawe wzory. Do wyboru, do koloru.

Na ścianę?

Mało kto jednak przypuszcza, że producenci kostki brukowej zaszaleją tak bardzo, że stworzą całą paletę kamieni dekoracyjnych, które doskonale nadają się do „zabudowy” ściany. Można z ich użyciem zaaranżować całą przestrzeń, jeden pokój lub też jedną wybraną płaszczyznę. Niezmiennie, kamienie te nadają przestrzeniom ogromnej szlachetności, podkreślają styl i wyrafinowanie. Z ich pomocą można uzyskać wrażenie starej ceglanej kamienicy, kamiennego murku, skalistej przestrzeni, a nawet stosu drewna. Można się też przenieść w klimat Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Dobrze oświetlone ściany, wykonane z użyciem tego typu materiałów mogą stać się centralnym punktem mieszkania. Nadają się zarówno do domów, jak i większych mieszkań. To doskonała alternatywa dla fototapet, naklejek, ścianek gipsowych.

Kamień dekoracyjny: czy to skomplikowane?

Ani trochę, formaty, w których przygotowywane są kamienie pozwalają na dość swobodne operowanie nimi, dlatego też sprawdzą się one nawet przy nieco bardziej skomplikowanych przestrzeniach. Kamień dekoracyjny wewnętrzny sprawdzi się doskonale jako narzędzie wydzielania konkretnych przestrzeni. Przygotowanie całego pomieszczenia (np. salonu) z jego użyciem, nada miejscu wyjątkowego charakteru. Dzięki kamieniowi dekoracyjnemu możemy stworzyć kilka, zupełnie oddzielnych od siebie pomieszczeń, a jednocześnie połączyć je tym architektonicznym „łącznikiem”. Z pewnością dom czy mieszkanie urządzone z wykorzystaniem tego rozwiązania, będzie przyciągało uwagę – wystarczy spojrzeć na https://www.bruk-bet.pl/produkty/kamien-dekoracyjny

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij