Kiedy i gdzie stosuje się słupki elastyczne?

Słupki parkingowe i odbojniki są zazwyczaj spotykane w pobliżu prywatnych miejsc parkingowych oraz w zatłoczonych przestrzeniach miejskich (np. na osiedlach mieszkalnych lub przy galeriach handlowych). W niniejszym artykule przedstawiamy czym charakteryzują się słupki montowane. Wyjaśniamy czym się charakteryzują, gdzie zazwyczaj są montowane oraz na co warto zwrócić uwagę poszukując tego typu elementów

Dlaczego stosuje się słupki elastyczne?

Słupki i odbojniki przede wszystkim są stosowane w pobliżu prywatnych miejsc parkingowych (pomagają w wydzielaniu stref dla samochodów oraz blokują możliwość zaparkowania na prywatnych miejscach).

Słupki parkingowe z reguły są umiejscowione przy krawężnikach oraz przed wejściem awaryjnym. Pozwalają one wyznaczyć miejsca, w których samochody nie mogą parkować. Czasem słupki parkingowe oddzielają kolejne miejsca parkingowe od siebie. To pozwala na zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy samochodami. Dzięki słupkom parkingowym kierowcy wiedzą, gdzie kończy się określone miejsce parkingowe i jakiej przestrzeni nie można przekroczyć.

Z kolei blokady parkingowe służą do oznaczenia prywatnych miejsc parkingowych. Poza tym, czasami blokada parkingowa pomaga zachować odpowiedni dystans od krawężnika.

Dostępne na rynku są także słupki elastyczne, które również oddzielają miejsca parkingowe od siebie, a także blokują wjazd w miejscu, gdzie znajduje się przejście dla pieszych lub wyjście awaryjne. Różnica polega na tym, że w przypadku najechania na słupek elastyczny auto nie jest tak bardzo narażone na uszkodzenia jak ma to miejsce w przypadku typowych metalowych egzemplarzy.

Parkingi wielopoziomowe a odbojniki

Parkingi wielopoziomowe są projektowane tak, by stworzyć jak najwięcej miejsc dla samochodów i jednocześnie zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Z reguły odbojniki parkingowe są montowane przy ścianach oddzielających parking od wjazdu na górę parkingu. Czasami odbojniki pełnią także rolę „leżącego policjanta” zmuszając kierowcę do zahamowania tam gdzie występuje szczególnie duży ruch pieszy.

Jakie są dostępne słupki elastyczne?

Wysokiej jakości słupki elastyczne, a także blokady parkingowe można zamówić na stronie: dla-przemyslu.pl. Na stronie można również znaleźć ograniczniki parkingowe STOP oraz piankowe zabezpieczenia narożników, które chronią lakier aut przed zarysowaniem. Wszystkie te elementy są dostępne w różnych wymiarach, co pozwala na dopasowanie tej drobnej infrastruktury do wymiarów parkingu. Warto zwrócić uwagę, że wiele produktów tego typu jest wyposażonych w odblaski dzięki czemu są dobrze widoczne przy słabszym oświetleniu. Poza tym, naszym zdaniem warto zwrócić na tak zwane elastyczne słupki i blokady parkingowe. A więc na produkty, które nie spowodują dużych uszkodzeń w razie gdy zderzy się z nimi pojazd. Stłuczki na parkingach nie są rzadkością, dlatego dobre oznaczenie prywatnych miejsc wydaje się ważnym elementem z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij