wynajem-koparek-digger

Kiedy warto wynająć koparkę, a kiedy minikoparkę?

Większość prac budowlanych nie obejdzie się bez użycia specjalistycznego sprzętu, takie jak koparka czy minikoparka. Ich podstawowym zadaniem jest ułatwienie wszelkich robót ziemnych. Te dwa urządzenia mają podobne zadania – jednak to, co je od siebie odróżnia to skala ich użycia. Kiedy warto zdecydować się na wynajem koparki, a kiedy korzystniej wybrać jej mniejszą wersję?

Kiedy warto wynająć koparkę?

Koparka jest jedną z najważniejszych maszyn do wykonywania prac ziemnych. Na placu budowy ma wiele zastosowań, jednak najczęściej wykorzystuje się ją do kopania wszelkiego rodzaju dołów, w tym pod duże fundamenty. Maszyna jest także wykorzystywana do załadunku, niwelacji, czyli wyrównywania terenu i formowania skarp.

Warto również pamiętać, że do dużej koparki można zamontować różnego rodzaju dodatkowy osprzęt, dzięki czemu można ją wykorzystać do prac wyburzeniowych lub załadunku oraz rozładunku towaru.

Koparki występują w wersji kołowej i gąsienicowej. Ta pierwsza może bezproblemowo poruszać się po publicznych drogach, ta druga – wyposażona w gąsienice – zdecydowanie lepiej poradzi sobie na trudnym terenie. Zanim więc zdecydujemy się na wynajem koparki, warto zastanowić się nad tym, po jakim podłożu będzie poruszać się maszyna i jaki będzie jej zakres prac.

Kiedy warto wynająć minikoparkę?

Minikoparka różni się od koparki przede wszystkim masą. Ta maszyna waży kilka ton, natomiast jej większa siostra nawet kilkanaście, dlatego w przypadku mniejszych prac budowlanych, to ona będzie lepszym wyborem.

Minikoparka świetnie nadaje się do wykonania wykopów pod różnego rodzaju przyłącza, takie jak sanitarne, kanalizacyjne czy gazowe. Znajdzie też zastosowanie przy wykonaniu niewielkich wykopów pod ogrodzenie, altanę lub garaż, a także różnych prac prowadzonych wewnątrz budynków.

Podobnie jak w przypadku koparki, również do minikoparki można zamontować dodatkowy osprzęt, który poszerzy zastosowanie maszyny.

Koparka czy minikoparka – którą maszynę wybrać?

Maszyny budowlane muszą być jak najbardziej uniwersalne, aby podołać wyzwaniom, jakie są przed nimi stawiane. Jedną rzecz trudno jednak zmienić – rozmiaru. Koparki i minikoparki są niezbędne podczas wszelkich prac ziemnych. Ich wynajem w znaczący sposób ułatwi i przyspieszy prace na placu budowy. O ile charakterystyka i możliwości tych maszyn są niemal identyczne, różni je przede wszystkim skala działania.

Duża i ciężka koparka będzie miała zastosowanie w przypadku większych prac ziemnych bądź rozbiórkowych. Minikoparka będzie idealnym wyborem, jeśli wykonywane prace ziemne są niewielkie lub jeśli maszyna ma pracować wewnątrz budynku.

Całe szczęście dziś mamy wybór. Na rynku działa wiele firm, takich jak DIGGER z Wrocławia, które oferują wynajem lub usługi koparką i minikoparką.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij