Wiele osób do domu lub mieszkania wybiera drzwi antywłamaniowe. Jednak w sprzedaży możemy znaleźć również okna antywłamaniowe. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Antywłamaniowa stolarka w domu albo w mieszkaniu jest w stanie znacząco poprawić poziom ochrony budynku. Dzięki niej możemy zmniejszyć ryzyko włamań oraz kradzieży, a także uzyskać większy poziom bezpieczeństwa siebie i swoich bliskich.

Na okna antywłamaniowe powinniśmy zdecydować się głównie wtedy, gdy mamy w domu drogie przedmioty, gdy mieszkamy w mniej bezpiecznej okolicy, a także wtedy, gdy nasz budynek znajduje się z dala od innych zabudowań. Oczywiście, możemy zamontować je także wtedy, gdy nie spełniamy powyższych warunków i po prostu zależy nam na większym bezpieczeństwie. W porównaniu do zwykłych okien musimy jednak liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Podobnie jak w przypadku drzwi antywłamaniowych, okna antywłamaniowe posiadają specjalną, wzmocnioną konstrukcję, która powoduje, że są w stanie na dłużej oprzeć się przed próbami uszkodzenia mechanicznego z użyciem różnych narzędzi. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najdroższe okna antywłamaniowe nie zapewnią nam stuprocentowej ochrony przed włamaniami. Są jednak w stanie znacząco obniżyć to ryzyko.

W sprzedaży możemy znaleźć różne okna antywłamaniowe. Gdy chcemy mieć pewność optymalnej ochrony, powinniśmy wybrać te z atestem. W tym przypadku stosuje się normę PN-EN 1627:2006, która dzieli okna na sześć klas odporności na włamanie. Im klasa jest wyższa, tym okna są lepiej zabezpieczone przed działaniami włamywaczy.

Eksperci wskazują, że optymalny wybór pod kątem poziomu ochrony i kosztów to okna o klasie WK-2 wraz z dobrymi drzwiami antywłamaniowymi, monitoringiem i systemem alarmowym. Dzięki temu budynek będzie mógł uzyskać optymalny stopień ochrony przed nieproszonymi gośćmi.

W Polsce okna antywłamaniowe dostarczane są przez wielu producentów. Z ich ofertami możemy zapoznać się już teraz przez internet. Okna te najczęściej wykonywane są na zamówienie. Czas oczekiwania wynosi na ogół kilka tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ