Kiedy warto zamontować okna antywłamaniowe

Kiedy warto zamontować okna antywłamaniowe?

Wiele osób do domu lub mieszkania wybiera drzwi antywłamaniowe. Jednak w sprzedaży możemy znaleźć również okna antywłamaniowe. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Antywłamaniowa stolarka w domu albo w mieszkaniu jest w stanie znacząco poprawić poziom ochrony budynku. Dzięki niej możemy zmniejszyć ryzyko włamań oraz kradzieży, a także uzyskać większy poziom bezpieczeństwa siebie i swoich bliskich.

Na okna antywłamaniowe powinniśmy zdecydować się głównie wtedy, gdy mamy w domu drogie przedmioty, gdy mieszkamy w mniej bezpiecznej okolicy, a także wtedy, gdy nasz budynek znajduje się z dala od innych zabudowań. Oczywiście, możemy zamontować je także wtedy, gdy nie spełniamy powyższych warunków i po prostu zależy nam na większym bezpieczeństwie. W porównaniu do zwykłych okien musimy jednak liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Podobnie jak w przypadku drzwi antywłamaniowych, okna antywłamaniowe posiadają specjalną, wzmocnioną konstrukcję, która powoduje, że są w stanie na dłużej oprzeć się przed próbami uszkodzenia mechanicznego z użyciem różnych narzędzi. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najdroższe okna antywłamaniowe nie zapewnią nam stuprocentowej ochrony przed włamaniami. Są jednak w stanie znacząco obniżyć to ryzyko.

W sprzedaży możemy znaleźć różne okna antywłamaniowe. Gdy chcemy mieć pewność optymalnej ochrony, powinniśmy wybrać te z atestem. W tym przypadku stosuje się normę PN-EN 1627:2006, która dzieli okna na sześć klas odporności na włamanie. Im klasa jest wyższa, tym okna są lepiej zabezpieczone przed działaniami włamywaczy.

Eksperci wskazują, że optymalny wybór pod kątem poziomu ochrony i kosztów to okna o klasie WK-2 wraz z dobrymi drzwiami antywłamaniowymi, monitoringiem i systemem alarmowym. Dzięki temu budynek będzie mógł uzyskać optymalny stopień ochrony przed nieproszonymi gośćmi.

W Polsce okna antywłamaniowe dostarczane są przez wielu producentów. Z ich ofertami możemy zapoznać się już teraz przez internet. Okna te najczęściej wykonywane są na zamówienie. Czas oczekiwania wynosi na ogół kilka tygodni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij