Kiedy zdecydować się na roletę screenową?

Czy można wyobrazić sobie dom, bez odpowiednio przysłoniętych okien? Właściwie byłoby to trudne, tym bardziej, że większość projektów uwzględnia zabudowę od strony południowej działki, czyli tej, gdzie intensywność nasłonecznienia jest najwyższa. Jak w roli takiej praktycznej przesłony sprawdzi się roleta screenowa? Sprawdźmy!

Choć podczas budowy domu lub urządzania poszczególnych pomieszczeń nie przykładamy zbyt dużej wagi do tego, jak aranżujemy wnękę okienną, to jednak warto zdać sobie sprawę z faktu, jak istotne jest to zadanie i jak później, dobrze udekorowane okno wpływa na odbiór całego domu. Sama firanka i zasłonka nie wystarczą, by skutecznie zatrzymać nadmiar słońca wpadającego do wnętrza, a także nieco je przyciemnić, by móc wykonywać wszystkie czynności w komfortowych warunkach. Praktyczne wnętrze może otrzymać takie określenie tylko wówczas, gdy w oknie umieścimy roletę. A jakie warianty są aktualnie najbardziej popularne?

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne – kiedy wybrać konkretne rozwiązanie? Sprawdź, by wybrać dobrze!

Rolety zewnętrzne to akcesorium okienne, które cechuje wysoka wytrzymałość, ale które też wymaga specjalnego montażu. Roletę tego typu cechuje określony ciężar, na który należy zwrócić uwagę już na etapie budowy domu. Roletę zewnętrzną najlepiej schować w warstwie ocieplenia lub nad oknem, wówczas kaseta rolety nie jest widoczna. Niestety w domach już wybudowanych, takie warianty montażu są już bardzo ograniczone.

To dlatego dużo lepszym rozwiązaniem w domach już wybudowanych oraz w mieszkaniach będzie montaż rolety wewnętrznej screenowej, która należy do grupy produktów tekstylnych. Jak można je zaaranżować w budynku i z czym połączyć?

Rolety wewnętrzne pasują do każdego rodzaju aranżacji, wystarczy dobrać odpowiednią kolorystykę lub wzór na materiale. Wyglądają dobrze, a co więcej są także praktyczne w użytkowaniu. Zabrudzony materiał wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć wilgotną ściereczką, by zawsze wyglądał dobrze.

Rolety tekstylne choć nie są tak masywne, jak zewnętrzne to w podobny sposób likwidują problem napływającego do wnętrza światła dziennego. Z ich pomocą można skutecznie zatrzymać promienie słoneczne, a następnie umożliwić wykonywanie codziennych czynności. Nie są inwazyjne, a ich koszt zakupu w porównaniu z roletą zewnętrzną jest niewielki. Co warto wiedzieć o rolecie screenowej?

Rolety screenowe, nowoczesne rozwiązanie do domu! Dlaczego warto?

Rolety screenowe to aktualnie jedno z chętniej wybieranych rozwiązań. Mają wiele zalet, a najważniejszą jest chociażby bardzo szeroka oferta różnorodnych kolorów do wyboru. Rolety screenowe z powodzeniem mogą zastąpić także rolety zewnętrzne, a wykonuje się je w standardowych wymiarach lub na specjalne zamówienie.

Rolety screenowe można zamontować także na zewnętrznej pergoli. Trzeba przyznać, że prezentują się wówczas nadzwyczaj elegancko.

Dlaczego warto kupić rolety screenowe? Ponieważ jest to nowoczesne, dość tanie, ale i subtelne połączenie wysokiej dekoracyjności z praktycznością.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij