Kieszeniowy, bonelowy, a może piankowy Na który materac warto się zdecydować

Kieszeniowy, bonelowy, a może piankowy? Na który materac warto się zdecydować?

Dobry sen to kluczowy element utrzymania ciała w kondycji i zdrowiu. Na jego jakość niebagatelny wpływ ma co najmniej kilka czynników, które postaramy się pokrótce omówić w poniższym artykule. Dziś skupimy się na materacu. Kieszeniowy, bonelowy, a może piankowy? Sprawdź, na który typ warto się zdecydować.

Zakup materaca to spory wydatek, dlatego warto poprzedzić go zapoznaniem się z dostępnymi możliwościami. W końcu będzie służył nam dzień po dniu, przez co najmniej kilka lat. Co charakteryzuje materac sprężynowy, a co bonelowy? Dla jakich użytkowników optymalny będzie materac wykonany z pianki termoelastycznej? Więcej na ten temat znajdziesz w poniższym tekście. Zostań z nami!

Miękkość i przytulność, czyli najważniejsze cechy materaców piankowych

Materace piankowe to rozwiązania, które uwielbia wiele osób – zwłaszcza te, które cenią sobie poczucie otulenia. Są polecane dla dzieci, gdyż dobrze amortyzują ich niespokojne ruchy, dając poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Pasują do ruchomych stelaży, jednak nie są żywotne w tak dużym stopniu jak materace sprężynowe – zarówno kieszeniowe, jak i bonelowe. Nie są również odpowiednie dla osób o dużej masie ciała, gdyż nie są w stanie odpowiednio podeprzeć ich kręgosłupów. Na uwagę zasługuje natomiast termoelastyczna pianka, która pod wpływem zwiększania temperatury lepiej dopasowuje się do naturalnych krzywizn i kształtów. 

Materac kieszeniowy – w przypadku jakich osób sprawdzi się najlepiej?

Materac, którego bazą są sprężyny kieszeniowe, cechuje się doskonałym podparciem kręgosłupa na wszystkich jego odcinkach. Kilka stref twardości, miękka pianka i sprężyny umieszczone w oddzielnych woreczkach (kieszonkach) służą dobremu wypoczynkowi. Wyróżnia je też duża żywotność i trwałość. 

Jednym z ciekawszych modeli tego typu jest materac Delia – do nabycia w sklepie internetowym https://senpo.pl/materac-delia/. Wyróżnia go siedem stref twardości, pianka poliuretanowa kryjąca w sobie sprężyny kieszeniowe, przekładka filcowa oraz kokos – naturalny surowiec utrudniający rozwój bakterii. Materac jest uznawany za średnio twardy. Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, co przekłada się na zdrowy i higieniczny sen. Ciekawym modelem jest również materac Janpol Demeter, który kupisz online – wygodnie, szybko i bez wychodzenia z domu.

Materac bonelowy – długa żywotność i doskonały stopień podparcia

Po ciężkim dniu, spędzonym za kierownicą lub przed ekranem komputera, zdecydowanie warto dać odpocząć swoim plecom. Jeżeli szukasz rozwiązania na lata, które zapewni Ci odpowiedni odpoczynek, możesz zdecydować się na materac bonelowy. Cechują go solidne sprężyny współpracujące ze sobą, które dobrze podpierają ciała użytkowników borykających się nawet z dużą otyłością. Odciążają mięśnie kręgosłupa, zmniejszając nacisk na krążki międzykręgowe. Jeśli poszukujesz materaca dla dwóch osób, zdecydowanie dobrym rozwiązaniem będzie wybór łóżka o szerokości co najmniej 160 cm. 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij