Klimatyzacja w domu – przenośna czy stacjonarna

Klimatyzacja w domu – przenośna czy stacjonarna?

Szukając sposobu na obniżenie temperatury w mieszkaniu w upalne dni, wielu z nas kieruje swoje myśli w stronę klimatyzatorów. Te wydajne i coraz popularniejsze urządzenia pozwalają skutecznie schłodzić wnętrze, gdy temperatura za oknem przekracza 30 stopni, dzięki czemu komfort naszego życia ulega znacznej poprawnie. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę producentów i sprzedawców urządzeń z zakresu klimatyzacji i chłodnictwa. Poznaj główne zalety i wady klimatyzatorów stacjonarnych i przenośnych i sprawdź, który typ urządzenia lepiej sprawdzi się w twoim przypadku.

Zalety klimatyzacji przenośnej

Podstawową zaletą klimatyzatora przenośnego jest jego mobilność. Nic nie ogranicza naszych możliwości, jeśli chodzi o jego przenoszenie czy transport, dlatego jednego dnia klimatyzator przenośny może pracować w sypialni, innym razem w salonie, a gdy zachodzi taka potrzeba – możemy zabrać go ze sobą do biura. Klimatyzacja do domu typu Split nie daje nam takiej możliwości ze względu na konieczność stałego montażu.

Klimatyzacja do domu i do firmy

Jeśli przy zakupie klimatyzatora sugerujemy się ceną i dysponujemy ograniczonym budżetem, również warto zwrócić uwagę na klimatyzatory przenośne, które są znacznie tańsze niż systemy klimatyzacji stacjonarnej. Klimatyzator przenośny to urządzenie, które kupimy już za kilkaset złotych w większości supermarketów budowlanych oraz sklepów z wyposażeniem dla domu i ogrodu. Co więcej, klimatyzacja przenośna nie wymaga dodatkowego osprzętu, który również generuje kolejne koszty. Tego rodzaju klimatyzator jest więc tańszy i łatwiejszy w eksploatacji. Pamiętajmy, że istnieją także koszty dodatkowe, takie jak: montaż klimatyzacji, jej okresowy przegląd czy serwis klimatyzacji.

Większa wydajność: klimatyzacja stacjonarna

Dla wielu osób podstawowym parametrem określającym jakość klimatyzatorów nie jest jednak ich cena, ale wydajność. I tutaj dochodzimy do momentu, w którym klimatyzacja stacjonarna zdecydowanie góruje nad urządzeniami przenośnymi. Klimatyzacja typu split, montowana na stałe w pomieszczeniach, zwykle posiada większą moc, dzięki czemu jest w stanie zapewnić bardziej efektowne chłodzenie, co ma znaczenie szczególnie w przypadku większych i bardziej nasłonecznionych pomieszczeń. Dodatkowo większość systemów klimatyzacji stacjonarnej wyposażonych jest w specjalne filtry, które oczyszczają powietrze z bakterii, grzybów i zarazków, dzięki czemu powietrze trafiające z urządzenia jest czystsze i zdrowsze niż w przypadku chodzenia klimatyzacją przenośną.

Warto zwrócić uwagę również na poziom emitowanego hałasu – czasy, kiedy klimatyzatory były głośnymi, rozpraszającymi i denerwującymi urządzeniami, dawno minęły. Dziś, zarówno klimatyzacja przenośna, jak i stacjonarna charakteryzują się chichą i komfortową pracą, choć najtańsze modele klimatyzatorów przenośnych nadal mogą dość mocno hałasować.

Jaki system wybrać?

Jak widać, wybór idealnego urządzenia jest sprawą mocno indywidualną i zależy od naszych preferencji i potrzeb. Jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, lepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja przenośna. Jeśli jednak stawiamy przede wszystkim na wydajność, nic nie zastąpi klimatyzacji stacjonarnej. Bogatą ofertę klimatyzatorów oraz fachowe porady znajdziesz na wroclaw-klimatyzacja.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij