Korzystamy z drewnianych rozwiązań

Moda na murowane domy minęła. Dzisiaj pomimo technologicznych nowości i ciągłego rozwoju budowy budynków, zostajemy przy starych, ale odpowiednich schematach, które są w stanie dać nam wszystko to, czego formalnie oczekujemy.

Wypracowanie pewnego zdania o domach jest dość istotnym elementem, zwłaszcza jeśli na co dzień zajmujemy się budową domów jednorodzinnych. W ogólnym budownictwie coraz częściej stosuje się nie tylko dach, ale i całą konstrukcję drewnianą. Do zbudowania domu wykorzystuje się nawet egzotyczne drewno z bali, dzięki czemu wytrzymałość takiej konstrukcji jest o wiele większa, niż przy użyciu tradycyjnego drewna. Warto zwrócić uwagę, że tego typu konstrukcja wyróżnia się przede wszystkim grubością ścian, dzięki czemu otrzymują one lepszą izolację cieplną, a jednocześnie są one bardziej wytrzymałe pod względem technicznym.

Dowolność terenu

Taki dom bez problemu możemy postawić na dowolnie wybranym przez nas terenie, osoba zajmująca się podobnymi inwestycjami, ma więc bardzo dużą swobodę, która jest istotna przy ogólnym planowaniu budynku.
Domy z drewna mogą charakteryzować się swoją unikalnością. W tego typu projektach stawia się przede wszystkim na design budynku, tutaj mamy naprawdę duże pole do popisu, ponieważ nie musimy wybierać tradycyjnych kształtów mieszkania, możemy zaskoczyć wszystkich i dowolnie wypracować strukturę przyszłego budynku. Dzięki takiemu podejściu o wiele łatwiej przeprowadza się ewentualne prace remontowe w obrębie takiego mieszkania. Zawsze należy zwracać uwagę na szczegóły, a drewno z uwagi na specyficzny rodzaj materiału, musi być impregnowane, po to, aby zapewnić nam odpowiednie warunki przeciwpożarowe. Jeśli będziemy się trzymać najważniejszych norm, to z pewnością nie będzie to trudne zadanie.

Izolacja powierzchni dachowej

Dach w tego typu budynkach musi być dodatkowo izolowany. Możemy w tym celu wykorzystać płyty z wełny mineralnej, która jest całkowicie sprasowana, dzięki temu poprawa warunków w mieszkaniu podnosi temperaturę całego budynku, co jest odczuwalne zwłaszcza w zimie, kiedy zaczyna się prawdziwe ogrzewanie.
Izolację termiczną budynku powinna stanowić wełna szklana o grubości nie mniejszej niż 15 centymetrów. W domu drewnianym możemy pozwolić sobie na montaż podwieszanego sufitu, dzięki takiemu zabiegowi będziemy mieli więcej wolnej przestrzeni, co dla wielu osób jest zaletą. Każdy element takiego budynku musi być dopracowany co do jednego szczegółu. Musimy unikać błędów technicznych, ponieważ dom traci wtedy na ogólnej wytrzymałości. Niektóre błędy są powielane raz po raz, a wynikają z braku doświadczenia załogi zajmującej się realizowaniem budowy. W takich wypadkach musimy zadbać o wszystko, ponieważ znajomość i doświadczenie w budowie domów drewnianych, może się przełożyć na lepsze wyniki budowy.

Zabezpieczenia prawne

Najważniejsze, aby budynek spełniał poszczególne warunki i wszystkie normy budowlane, a prawnie będziemy spokojni o dalszą realizację zadania. W tych elementach bardzo łatwo się pogubić niezależnie od tego, na jakim etapie pracy się aktualnie znajdujemy.
Jeśli chcemy doliczyć większą odporność ogniową konstrukcji dachowej, to w przypadku dachów drewnianych trzeba zastosować pokrycie z gontu, na który wyłoży się odpowiednią dachówkę ceramiczną, można kryć powierzchnię dachową eternitem, ale wydaje się to być już przestarzałym rozwiązaniem technicznym. Zastosowanie gontu pozwala nam na lepsze pochylenie całej połaci dachu, pod odpowiedni kąt, to wszystko wynika z wcześniejszych ustaleń i co najważniejsze, sprawdza się w praktyce.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij