Kupujemy dom na rynku wtórnym!

Kupujemy dom na rynku wtórnym!

Po latach mieszkania w małych mieszkaniach w bloku na pewno zechcecie w końcu wprowadzić się do własnego domu. Możecie jednak na samym początku już się poddać, gdyż przecież nie jest to tania sprawa. Jednak wbrew pozorom, wcale nie trzeba zabierać się za budowę domu od zera, gdyż naprawdę można znaleźć ciekawe oferty na rynku wtórnym! Na co jednak zwrócić uwagę, gdy kupujemy dom od „kogoś”? Dziś pokażemy wam kilka najważniejszych kwestii, które musicie sprawdzić, zanim potwierdzicie transakcję!

Po pierwsze: dokumentacja

Na samym początku, niezwykle ważne jest to, aby sprawdzić dokładnie dokumenty nieruchomości, w tym księgi wieczyste. Wbrew pozorom, to prostsze niż mogłoby się wydawać! Wystarczy znać jej numer, wejść na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości i gotowe! Zawarte w niej zapisy staną przed naszymi oczami! Naszą uwagę powinno zwrócić to, jaka jest forma własności, czy istnieją jakiekolwiek obciążenia hipoteczne, czy inne tego ograniczenia. Jeżeli nie budzą one naszych wątpliwości, to dopiero wtedy możemy zabierać się za podpisywanie umowy.

Po drugie: stan techniczny

Rynek wtórny ma to siebie, że stan dostępnych na nim nieruchomości bywa naprawdę różny. Właśnie dlatego, warto udać się na miejsce naszego „potencjalnego” zamieszkania, z doświadczonym rzeczoznawcą, który faktycznie pomoże nam ocenić stan fizyczny mieszkania. Kwestie takie jak pleśń, pęknięcia ścian czy piony powinny być dokładnie sprawdzone. To niezwykle ważne, gdyż jeżeli podpiszemy już umowę przekazania własności, nie możemy mieć żadnych zażaleń do sprzedającego!

Nie wiesz gdzie kupić mieszkanie? Sprawdź domy na sprzedaż w Baninie https://dommoichmarzen.eu/ 

Po trzecie: lokalizacja

Gdziekolwiek nie zechcecie zamieszkać, zakładając, że planujecie pozostać tam przez kilka czy kilkanaście lat, musicie pamiętać o tym, jak zlokalizowany jest nasz nowy dom. Sprawdźmy bliskość miejsc takich jak sklepy, szkoły, czy w momencie, w którym zdecydowaliśmy się na miejscowość znacznie mniejszą – dojazd do naszej pracy. Zachowajmy tutaj rozsądek, gdyż żaden dom nie będzie wart długich godzin stania w korkach w dojeździe do miejsca zamieszkania!

Nie ryzykuj

Kupno domu z rynku wtórnego wcale nie musi być złym pomysłem. Musicie jednak pamiętać o tym, że wymaga to odpowiedniego przygotowania z waszej strony! Zaufajcie nam – zwróci się to wam z nawiązką! Dzięki temu dokonacie kontrolowanego zakupu, którego na pewno nie pożałujecie!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij