Kupujesz butlę gazową Na to koniecznie zwracaj uwagę!

Kupujesz butlę gazową? Na to koniecznie zwracaj uwagę!

Butle gazowe mają szereg różnych zastosowań. Służą do zasilania gazowych kuchenek i grilli oraz do ogrzewania pomieszczeń. Są niezastąpione w wielu gospodarstwach domowych, a także w domkach letniskowych, hotelach oraz restauracjach.

Jaka pojemność butli?

Jednym z najważniejszych kryterium wyboru butli gazowej jest jej pojemność.  Bardzo ważne jest to, aby butla zawierała ilość gazu deklarowaną przez dostawcę. Jeśli np. butla ma oznaczenie 11 kg, to właśnie dokładnie tyle gazu powinno się w niej znajdować. Oczywiście nie bez znaczenia w tym kontekście jest także jakość paliwa. Mając na uwadze powyższe kwestie, zdecydowanie najbardziej opłaca się kupować butle od sprawdzonych dostawców. Pojemność butli trzeba dospawać do indywidualnych potrzeb – niekiedy w zupełności wystarczająca okazuje się mała butla gazowa. Na uwagę zasługują m.in. butle NANO od Amerigas mieszczące 8 kg propanu i lżejsze o ok. 40 proc. od tradycyjnych butli stalowych. Oczywiście trzeba pamiętać, że bez względu na pojemność butla musi obowiązkowo mieć legalizację, co potwierdza jej pochodzenie ze sprawdzonego źródła.

Sposób podłączania butli ma znaczenie!

Butle z gazem są zwykle podłączane do kuchenek i grilli za pomocą odpowiedniego węża i standardowego reduktora. Warto jednak wspomnieć o butlach wyposażonych w specjalny reduktor Klik-On, który umożliwia szybkie i wygodne podłączenie butli bez konieczności stosowania narzędzi. Takie rozwiązanie okazuje się niezwykle pomocne w wielu sytuacjach, gdy z podłączeniem butli trzeba sobie poradzić we własnym zakresie.

Jaki gaz w butli – propan czy propan-butan?

Butle gazowe są wypełniane propanem lub mieszaniną propanu i butanu. W małych butlach przeważnie znajduje się propan, dzięki czemu można z powodzeniem używać ich na zewnątrz – nawet przy niższych temperaturach. Wynika to z właściwości propanu – w porównaniu z mieszaniną propanu i butanu sam propan odznacza się wyższą temperaturą spalania. W przypadku propanu-butanu temperatura spalania zależy nade wszystko od proporcji składników.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij