Każdy rodzic chce zadbać o komfort i bezpieczeństwo swojej pociechy, dlatego dba o najmniejsze szczegóły w urządzaniu pokoju oraz wyborze gadżetów. Urocze i mięciutkie kocyki to dodatek do łóżeczka, które stanowi jeden z najważniejszych wyborów. Na co zwrócić uwagę, kupując łóżeczko?

Wymiary łóżeczka – jakie najlepsze?

Do spania dla noworodka można kupić kołyskę, ale dzieci szybko rosną i wcześniej czy później trzeba stanąć przed wyborem łóżeczka. Standardowe wymiary wynoszą odpowiednio 120 x 60 cm i 140 x 70 cm. Czy większy mebel będzie lepszy? Łóżeczka o podanych wymiarach są tak naprawdę za duże dla niemowlaka, ale wiadomo, że mają one służyć nieco dłużej. Jeżeli z założenia maluch ma korzystać z wybranego wariantu do ok. 2-3 roku życia, wówczas wystarczy model o wielkości 120 x 60 cm. Gdy jednak wygodniejsza wydaje się wymiana łóżeczka dopiero ok. 6 roku życia, wtedy warto zdecydować się na wersję 140 x 70 cm. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy łóżeczko dla niemowlaka będzie początkowo stać w pokoju rodziców czy też w pomieszczeniu urządzonym dla dziecka. W pokoju rodziców lepsze będzie mniejsze. Natomiast, gdy pokoik dziecięcy od razu jest pięknie urządzany, warto pomyśleć o dostosowaniu łóżeczka do całej aranżacji i jego dłuższym użytkowaniu.

Łóżeczko z szufladką czy bez?

Kupując łóżeczko dla niemowląt, należy zastanowić się, czy szufladka będzie przydatna. Niektóre modele mają wbudowaną szufladkę, a w niektórych można zadecydować, czy ma zostać zamontowana czy nie. Gdy w domu są dzieci, ilość rzeczy, które trzeba gdzieś przechowywać gwałtownie rośnie, dlatego w wielu przypadkach dodatkowa szuflada może okazać się nieoceniona. Można w niej przechowywać pościel, ubranka do spania i wiele różnych akcesoriów. Nie zawsze łóżeczko dla niemowlaka z szufladą jest niezbędne, ponieważ posiadanie dużej komody może okazać się wystarczającą opcją. Jednak z czasem szuflada może okazać się wygodnym schowkiem na zabawki. Wybór zależy od przestrzeni, jaką dysponujemy i reszty wyposażenia. Na stronie www.pinio.com.pl można sprawdzić, jak wyglądają różne modele łóżeczek.

Model z przewijakiem – czy to dobry wybór?

Wśród akcesoriów potrzebnych świeżo upieczonym rodzicom znajduje się przewijak, dlatego dobry wybór stanowi łóżeczko dla niemowlaka z przewijakiem. Do wyboru są m.in. modele z ceratkową, usztywnioną i lekką nakładką oraz kołeczkami zapewniającymi stabilizację między barierkami. Ze względu na brak solidnego mocowania nakładkę należy umieszczać na łóżeczku w momencie przewijania, a następnie ją ściągać, aby dziecko nie zrzuciło jej przez przypadek. Przewijak nie zajmuje dużo miejsca, a na dodatek jego montaż i demontaż nie stwarzają problemów. Dostępne są również modele z drewnianym przewijakiem, który jest przymocowany do łóżka i wyposażony w miękkie wypełnienie. Tego typu nakładki dziecko na pewno nie zrzuci i można z niej skorzystać w każdej chwili bez konieczności instalacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ