Łóżko piętrowe z biurkiem – czy warto kupić?

Łóżko piętrowe z biurkiem – czy warto kupić?

Zaczynasz urządzać pokoik swojego dziecka. Czy rozważasz umieszczenie w nim łóżka piętrowego z biurkiem? A może taki pomysł podsunęła ci twoja pociecha? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat takiego rozwiązania. I to jeszcze zanim kupisz odpowiedni model łóżka piętrowego z biurkiem.

Łóżko piętrowe z biurkiem – oszczędność miejsca!

Przy organizacji pokoju dziecięcego należy mieć na uwadze to, aby przestrzeń ta była funkcjonalna. Meble w nim umieszczone powinny być w sposób ergonomiczny. Bardzo trudne jest to w przypadku małych pokoi. Wówczas zagospodarowanie takiej przestrzeni może stanowić problem, nawet wtedy, kiedy ma w nim zamieszkać jedno dziecko. Pewnym rozwiązaniem jest wówczas łóżko piętrowe z biurkiem (przykłady na tej stronie). Na tej samej powierzchni podłogi umieszczone jest i łóżko, i biurko. W praktyce oznacza to oszczędność kilu metrów kwadratowych podłogi.

Dodatkowo można stawiać na modele, które wyposażone są w regalik na książki lub wbudowaną pod łóżkiem szafę na ubrania. Gwarantuje to kolejne zaoszczędzone metry powierzchni pokoju, które można przeznaczyć dla drugiego dziecka, lub na przestrzeń do zabawy.

Łóżko piętrowe – dziecięcy świat zabawy

Dzieci uwielbiają być w ruchu. Wchodzenie i schodzenie na górną cześć łóżka piętrowego może stanowić dla niego bardzo dużo zabawy i prawdziwą frajdę. Oprócz tego meble przeznaczone dla dzieci są bardzo kolorowe, co również powoduje, że wnoszą bardzo dużo do dziecięcego pokoju.

Łóżko piętrowe a kwestia bezpieczeństwa

Przed zakupem łóżka piętrowego dla dziecka należy przede wszystkim wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Małe, kilkuletnie dzieci nie powinny spać na takich łóżkach. Należy mieć też na uwadze, że mogą starać się wchodzić na górny poziom takiego łóżka, jeżeli znajduje się ono w pokoju ich rodzeństwa.

Przed zakupem wybranego modelu trzeba sprawdzić, czy barierka zabezpieczająca górny poziom jest odpowiednio wysoka, a także, czy rozstaw szczebelek nie jest zbyt duży. Znaczenie ma ponadto to, aby schodki łóżka piętrowego były odpowiednio szerokie.

W sytuacji decydowania się na łóżko piętrowe z biurkiem można wybrać model, którego górny poziom nie będzie umieszczony bardzo wysoko. Pozwoli to na większe zabezpieczenie malucha. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba mieć na uwadze wszelkie scenariusze, takie jak np. ten, że dziecko zechce skakać z łóżka piętrowego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij