Markiza na taras lub balkon

Markiza na taras lub balkon

Markizy tarasowe i balkonowe to ostatnimi czasy bardzo popularne rozwiązanie. Trudno się dziwić, skoro tak znakomicie są w stanie osłonić od słońca lub deszczu.

Jaką osłonę tarasu wybrać?

Jaką osłonę tarasu wybrać? Do wyboru mamy:

  •  pergole tarasowe – to konstrukcja najczęściej zbudowana z drewna, z dodatkiem tkanin lub lameli tworzywa sztucznych. Jako, że wykonane są z drewna, ich trwałość jest długa, są odporne na czynniki atmosferyczne,
  • markizy tarasowe – to rolety poziome wyprodukowane z materiału, który odporny jest na promieniowanie słoneczne. Zwijane są na rolkę lub do kasety, ręcznie bądź przy pomocy napędu elektrycznego,
  • parasole ogrodowe – to niedrogie aczkolwiek praktyczne rozwiązanie, dostępne w okrągłym lub kwadratowym kształcie. Niestety ich niewielka powierzchnia nie daje dużego pola zacienienia.

Markiza na taras

Coraz częściej na niebie pojawia się słońce, a my spragnieni natury niebawem zaczniemy pracować, jak mróweczki w naszych ogródkach przydomowych. Część z nas posiada już taras, część dopiero zastanawia się nad jego postawieniem. Przy okazji tarasu pamiętamy także o zadaszeniu go, osłonięciu przed słońcem, deszczem i wysoką temperaturą. Zapewne wystarczyłby parasol, ale z komfortem nie ma on wiele wspólnego, a przecież każdy z nas dąży do tego, by mieć nowoczesne rozwiązania, takie właśnie jak markizy tarasowe, które w sklepie RoletyALU otrzymamy w trzech wariantach:

  • markizy bez kasety – tkanina i ramiona dolne nie są niczym osłonięte, plusem tego rozwiązania jest niska cena markizy, niestety jej eksploatacja jest krótsza niż w pozostałych wariantach,
  • markizy w półkasecie – ramiona aluminiowe są widoczne od spodu, natomiast tkanina schowana jest w kasecie,
  • markizy w pełnej kasecie – tkanina oraz ramiona dolne schowane są w całości w estetycznie wyglądającej kasecie.

Markiza balkonowa

Estetycznie wyglądające markizy balkonowe możemy zamontować na 3 sposoby – mocowane do ramienia, mocowane do haka ramienia oraz mocowanie haka w przypadku, kiedy ramię jest opuszczone. Firma RoletyALU bardzo dba, by markizy balkonowe wykonane były z wysokiej jakości tkanin, które sprawdzą się przy każdej pogodzie. Markizy balkonowe posiadają dodatkowy wysięgnik, są też schowane w estetycznej kasecie. Do wyboru wiele kolorów i wzorów, spośród tkanin akrylowych pokrytych powłoką teflonową.

Rozwiązań mamy wiele, warto więc przeanalizować, co nam się będzie najlepiej opłacało. Dobrze jest dołożyć parę złotych, a mieć już rozwiązanie na taras lub balkon zapewnione na wiele lat.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij