Meble, które warto mieć w każdej sypialni

Meble, które warto mieć w każdej sypialni

Urządzając domową sypialnię należy pamiętać, że jest to pomieszczenie, które spełnia wiele ważnych funkcji. Podstawową funkcją jest oczywiście nocny odpoczynek. Do tego niezbędne jest wygodne łóżko. W sypialni przechowuje się również większość swoich ubrań codziennych. Tak się przyjęło, że po porannej toalecie ubieramy się najczęściej właśnie w sypialni. Dlatego meble takiej jak szafa z lustrami to kolejny ważny priorytet. W sypialni można też oglądać wieczorem telewizję, można czytać książki a bardzo często również się w niej prasuje ubrania po praniu. Dlatego aranżacja sypialni musi uwzględniać kwestie wygody korzystania z niej.

Podstawowe meble, czyli łóżko, szafki nocne i szafa

Najważniejsze meble w sypialni to oczywiście łóżko i szafa. Obok łóżka najczęściej stawia się szafki nocne, żeby móc mieć pod ręką chociażby ulubioną książkę. Łóżko to najczęściej sam stelaż, do którego wkłada się materace do spania. Wygodne spanie zależy właśnie od tego, jakie materace dokupimy do łóżka. Szafa spełnia równie istotną rolę jak łóżko. W niej trzymamy przecież ubrania. Musimy się w niej również przeglądać, więc koniecznie jej fronty muszą mieć lustra. Bez lustra w sypialni funkcjonować się nie da. Szafy do sypialni można kupić jako meble wolnostojące, ale można również zamówić szafę wnękową robioną na wymiar. W sypialni na pewno przyda się też komoda. W niej można trzymać bieliznę. Dobrze by było, gdyby miała przynajmniej cztery rzędy szuflad, co zdecydowanie ułatwi korzystanie z niej. Jeśli w pomieszczeniu przeznaczonym do spania chcemy oglądać telewizję to przyda się też szafka pod to urządzenie. Ale tą funkcję może sprawować również wspomniana już komoda.

Szafa wnękowa wykorzysta powierzchnię do maksimum

Chcąc jak najlepiej wykorzystać powierzchnię sypialni warto zamówić też meble robione na wymiar. Konkretnie chodzi o szafę wnękową, która wykorzysta całą powierzchnię na jednej ścianie. Taki mebel najczęściej umieszcza się na krótszej ścianie. Jest robiony pod zamówienie, dlatego właśnie doskonale wkomponuje się on w dwie ściany boczne. Szafy wnękowe mają to do siebie, że można mieć w nich bardzo dużo miejsca. Jej projekt będzie dostosowany do Naszych oczekiwań. Można więc mieć szafę o głębokości pół metra, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby był to metr. Meble do sypialni takie jak szafy powinny pomieścić jak najwięcej garderoby. Dlatego najlepsze do sypialni są właśnie szafy w zabudowie.

Rozmiary mebli dopasuj do wielkości sypialni

Sypialnie w domach i mieszkaniach mają różne powierzchnie. W dużych pokojach do spania nie ma większego problemu z rozmieszczeniem wszystkich niezbędnych mebli. Jednak na mniejszych powierzchniach aranżacja sypialni może być już lekko kłopotliwa. Problemem może być chociażby rozmieszczenie łóżka i szafy, bo te meble mają największe gabaryty. Tym bardziej, że tak duże meble mogą przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się po sypialni. Dlatego należy wszystko dokładnie pomierzyć i meble do sypialni kupić w odpowiednich rozmiarach. W sypialniach o niewielkich rozmiarach największym problemem jest rozmieszczenie łóżka. Tym bardziej, że oprócz łóżka w sypialni będą jeszcze inne meble, jak chociażby wspomniane już szafki nocne. Łóżko można umiejscowić na dłuższej ścianie, ale wtedy trzeba się zdecydować jeszcze na to jak je ułożyć. Jeśli łóżko będzie równolegle do ściany i będzie do niej dosunięte, to automatycznie zejście z łóżka możliwe będzie tylko jedną stroną. Wtedy w zupełności wystarczy jedna szafka nocna umieszczona po jego zewnętrznej stronie.

Urządzenie sypialni to nie lada wyzwanie

Podsumowując można napisać, że zaaranżowanie sypialni może być trudnym zadaniem. Wynika to z tego, że umieszcza się w niej naprawdę duże meble, a sypialnie nie są przecież największymi pokojami w domach i mieszkaniach. Dlatego zakup odpowiednich mebli do sypialni należy rozważyć i przemyśleć. Meble za duże utrudnią poruszanie się po pomieszczeniu a zbyt małe meble sprawią, że będzie ono niefunkcjonalne. Dlatego co do mebli w sypialni najważniejszy jest kompromis pomiędzy wygodą a funkcjonalnością. Z jednej strony meble takie jak łóżko czy szafa muszą być dopasowane rozmiarem do wielkości powierzchni a z drugiej powinny dawać komfort i wygodę użytkowania. Z pomocą w wyborze umeblowania na pewną przyjdą doradcy w sklepach meblowych. Niektóre sklepy mogą przygotować nawet wizualizacje sypialni z uwzględnieniem jej rozmiarów oraz interesujących nas rodzajów mebli.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij