Mieszkania do wynajęcia – 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Mieszkania do wynajęcia – 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Poszukiwanie mieszkania do wynajęcia to często długi proces. Cena za wynajem, stan mieszkania i lokalizacja to czynniki, na które najczęściej zwracamy uwagę przy wynajmie. O czym jeszcze warto pamiętać podczas poszukiwań idealnego mieszkania?

Szukając mieszkania do wynajęcia oglądamy zwykle niejedno mieszkanie, zanim uda się trafić na ofertę, która spełni oczekiwania. Jednak warto pamiętać o kilku rzeczach, które usprawnią proces poszukiwań i pozwolą uniknąć złego wyboru.

Ogłoszenie to cenne źródło informacji

Ogłoszenia o mieszkaniach na wynajem często przeglądamy pobieżnie, uważając, że wszystko i tak zobaczymy na miejscu i wtedy zapytamy właściciela o szczegóły. Jednak zdarza się, że już samo ogłoszenie powie nam wiele i oszczędzi niepotrzebnych wizyt w miejscach, które od początku nie spełniają podstawowych kryteriów. Cena i wyposażenie mieszkania to bardzo ważne kwestie, które muszą się znaleźć w ogłoszeniu. Wiedząc, ile maksymalnie jesteśmy w stanie wydać na wynajem, możemy odrzucić oferty zbyt drogie. Również szczegóły dotyczące wyposażenia są ważne, bo dadzą nam jasną informację, jakich sprzętów i mebli będziemy potrzebować. Nowocześnie urządzone mieszkania są droższe i mogą okazać się nie dla nas, jeśli wolimy urządzić wszystko sami i posiadamy większość domowych sprzętów. Im więcej zdjęć posiada ogłoszenie, tym lepiej. Dzięki temu łatwo wybierzemy do odwiedzenia te mieszkania, które odpowiadają nam standardem. Szukając mieszkania do wynajęcia Koszalin lub innym mieście, zwróć też uwagę na informacje dotyczące opłat za media i wszelkie opłaty, które wpłyną na całkowity koszt wynajmu.

Na co zwrócić uwagę, oglądając mieszkania do wynajęcia?

Kiedy zdecydujemy się na obejrzenie mieszkania, dokładnie wszystko sprawdźmy. O ile mieszkanie nie jest zamieszkane, można zajrzeć w każdy kąt, aby dokładnie sprawdzić stan lokalu. Sprawdź czy na ścianach nie ma pleśni, szczególnie tam gdzie stoją meble. Przekonaj się też czy wszystko działa, szczególnie jeśli w wyposażeniu są sprzęty AGD. Nie zapomnij o podstawach, takich jak woda w kranie, czy spłuczka w toalecie. Warto też wyjrzeć przez okno, żeby sprawdzić co znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie i jak bardzo dokuczliwe są hałasy z ulicy. Jeśli mieszkanie okaże się odpowiednie, nie można zapomnieć o spisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego, gdzie będą wymienione wszystkie znajdujące się w mieszkaniu sprzęty. Zabezpieczy to obie strony umowy, w razie gdyby coś się nie zgadzało po zakończeniu umowy. Jeśli chcesz wynająć mieszkanie w województwie zachodniopomorskim wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę Allegro na przykład – mieszkania do wynajęcia Świnoujście, a znajdziesz oferty, które Cię zainteresują.

Dokładnie zapoznaj się z umową najmu

Przed podpisaniem umowy zwróć uwagę, czy nie znajdują się w niej zapisy niekorzystne lub niezgodne z prawem. Nie zawsze wynikają one ze złej woli wynajmującego, czasem mogą po prostu wynikać z niewiedzy. Dlatego wcześniej warto zapoznać się z ustawą o ochronie praw lokatorów, aby w umowie nie znalazły się zapisy, które będą sprzeczne z ustawą. Często mogą one dotyczyć okresu wypowiedzenia i odpowiedzialności za szkody. Warto ustalić, że za szkody, które wynikają z naturalnego zużycia sprzętów odpowiada właściciel, a najemca za szkody wyrządzone przez siebie, na przykład z powodu niewłaściwego użytkowania. Szukając mieszkania do wynajęcia Szczecin, zajrzyj na Allegro, a na pewno znajdziesz ofertę, które spełni Twoje oczekiwania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij