Mycie witryn sklepowych bez wysiłku. 5 sposobów na mycie witryn

Mycie okien to dla jednych prawdziwa udręka, a dla innych przyjemność. Trzeba jednak przyznać, że jest to niełatwe zadanie, zwłaszcza jeśli zależy nam, aby szyby prezentowały się idealnie, bez smug, czy zacieków. To, czy szyby będą perfekcyjnie czyste, ma znaczenie zwłaszcza w przypadku witryn sklepowych, które stanowią wizytówkę danego miejsca. Czy są zatem sposoby, aby wykonać tego typu pracę dobrze i bez zbędnego wysiłku?

Mycie witryn sklepowych bez wysiłku – jak to zrobić?

Jakkolwiek by do tego zadania nie podejść, mycie okien lub witryn sklepowych jest związane z wysiłkiem fizycznym. Nie da się wykonać tej pracy inaczej, niż wykorzystując do tego siłę swoich mięśni. Oczywiście pracę może w znacznym stopniu ułatwić wiele czynników, o czym napiszemy w dalszej części artykułu. Jeśli jednak należymy do grupy osób, która nie znosi mycia szyb, to najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tej pracy profesjonalistom.

Czyszczenie okien to specjalność wielu firm, przykładowo mycie witryn możesz zlecić firmie Yes Czysto. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić czas, a przy tym daje pewność, że szyby w naszym sklepie będą prezentowały się idealnie. Zatrudnienie tego typu firmy jest wskazane zwłaszcza w przypadku gdy okna lub witryny znajdują się na pewnej wysokości, przez co do ich umycia potrzebny jest profesjonalny sprzęt.

5 sposobów na mycie witryn

Jeśli mimo wszystko decydujemy się na samodzielne umycie witryn w naszym sklepie, to warto zastosować się do poniższych wskazówek.

1. Odpowiednie przygotowanie okien do mycia

Aby praca była jak najmniej uciążliwa i możliwe było jej sprawne wykonanie, to warto odpowiednio przygotować najbliższe otoczenie okien. Należy zdjąć wszelkie znajdujące się w witrynie dekoracje, odsunąć stojące w pobliżu przedmioty, np. manekiny. Następnie warto wytrzeć kurz z podłogi lub parapetów, usunąć ewentualne pajęczyny lub inne „brudy”.

2. Wybór odpowiednich środków do mycia okien

W przypadku sklepowych witryn warto zainwestować w profesjonalne środki czystości. Niektórzy decydują się na użycie zwykłego płynu do mycia naczyń rozpuszczonego w wodzie, jednak tego typu detergent może sobie nie poradzić w sytuacji, gdy szyba będzie bardzo brudna.

3. Przygotowanie sprzętu

Obecnie dostępne są niezwykle pomocne akcesoria do mycia okien i naprawdę warto z nich korzystać, aby osiągnąć jak najlepszy efekt końcowy, a także usprawnić i ułatwić sobie pracę. Bez wątpienia potrzebne będzie wiaderko z ciepłą wodą, sucha ścierka oraz gąbka do mycia na mokro. Niektórzy wykorzystują również ręczniki papierowe, które nie pozostawiają smug. Jeśli chodzi o bardziej profesjonalne urządzenia, to warto rozważyć zakup specjalnej myjki parowej lub ściągaczki do wody.

4. Właściwa kolejność wykonywania czynności

Poza szybami umyć należy także framugi i ramy witryn. Radzimy zrobić to w pierwszej kolejności, aby po umyciu szyb nie nachlapać sobie na nie.

5. Wybór odpowiedniej pory dnia

Najlepiej jest myć okna w momencie, gdy słońce nie pada bezpośrednio na szyby, gdyż trudno jest wtedy uniknąć smug i plam. Zagrzana szyba może powodować, że woda będzie bardzo szybko wysychać, co bardzo utrudni nam pracę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij