Najczęściej kupowane sprzęty kuchenne – TOP 5

Najczęściej kupowane sprzęty kuchenne – TOP 5

Kuchnię określamy sercem domu, a zatem warto zadbać, aby cieszyła nas swoim pięknem i funkcjonalnością. To w niej spędzamy najwięcej czasu, spędzając go zwykle z naszymi bliskimi. Odpowiednio zaprojektowana odpowie na nasze potrzeby, ale równie ważny jest właściwy wybór sprzętów kuchennych. Poniżej najczęściej kupowane urządzenia – m.in. piekarnik elektryczny, lodówka oraz zmywarka.

W każdej kuchni znajduje się co najmniej kilka sprzętów, bez których gotowanie byłoby trudne lub wręcz niemożliwe. Niektórzy rezygnują np. ze zmywarki czy mikrofalówki, ale lodówka, płyta kuchenna oraz piekarnik lub do zabudowy – Samsung, Beko czy Electrolux – to standard we współczesnym mieszkaniu.

Poniżej TOP 5 sprzętów, które zwykle kupujemy do tego pomieszczenia. Coraz chętniej decydujemy się na modele wyposażone w nowoczesne technologie – jak np. Dual Cook Flex z dzielonymi drzwiami – gdyż zapewniają nam komfort i oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Piekarnik elektryczny

Jednym z podstawowych sprzętów jest piekarnik elektryczny. Na rynku pojawia się coraz więcej innowacyjnych modeli, którymi można sterować np. z telefonu. Wykorzystane w nich technologie sprawiają, że stały się jeszcze bardziej funkcjonalne. Na przykład piekarnik do zabudowy Samsung Dual Cook Flex umożliwia wykorzystanie połowy powierzchni lub pieczenie jednocześnie dwóch różnych potraw!

Lodówka

W każdym domu musi być też lodówka – aż trudno sobie wyobrazić, jak ludzie funkcjonowali kiedyś bez niej. Świetnie chłodzi i zabezpiecza żywność oraz napoje przed zepsuciem się, a zatem warto wybrać wysokiej jakości model o wyższej klasie energetycznej. Piekarnik do zabudowy – Samsung, Bosch czy inny – a także lodówka to sprzęty, z których nie da się zrezygnować.

Płyta kuchenna

Kolejnym urządzeniem, którego zakup trzeba zaplanować, jest płyta kuchenna. Dobry model kupimy już za około 1000 zł, a zatem nie jest to szczególnie duży wydatek. Należy znać wymiary w naszym pomieszczeniu, aby dobrać odpowiednią, np. cztero- albo sześciopalnikową. Powinna też pasować do piekarnika elektrycznego, o czym warto pamiętać.

Zmywarka

Konieczność zakupu zmywarki dzieli wielu urządzających kuchnię. Są zwolennicy tego wynalazku, ale są i przeciwnicy. Mimo wszystko w TOP 5 nie mogło jej zabraknąć. Korzystanie ze zmywarki oszczędza nasz czas i obniża rachunki – podobnie jak wspomniany wyżej piekarnik Dual Cook Flex. Warto wymienić też inne zalety – idealnie czyste naczynia i garnki, funkcja suszenia naczyń, liczne programy do wyboru. Poza tym każda kobieta chętnie kupuje zmywarkę, gdyż nie musi sama niszczyć dłoni i paznokci.

Okap kuchenny

Wśród pomocników kuchennych warto też wymienić okap, który jest niezwykle praktyczny, jeśli sporo gotujemy. Jest to jednak inwestycja na kilka lat, chyba że znudzi nam się wizualnie. Dzięki niemu zapach potraw, np. bigosu, tłuszcz podczas smażenia mielonych, zaparowane okna nam nie grożą. Na rynku są dwa rodzaje – wyciągi i pochłaniacze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij