Najlepsze drabiny aluminiowe do pracy na wysokości

Najlepsze drabiny aluminiowe do pracy na wysokości

Prace na wysokości wiążą się ze szczególnym ryzykiem, dlatego wymagają dużej ostrożności i odpowiednich narzędzi, które zapewnią bezpieczeństwo i wpłyną na efektywność. Takim narzędziem jest właśnie drabina aluminiowa, która umożliwi nam dostęp do wysokich partii budynku i wszelkich innych przestrzenii, poza zasięgiem naszego wzrostu. Jaką drabinę jednak wybrać do naszego celu? Aby podjąć właściwą decyzję, należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów.

Drabina uniwersalna

Trudno wskazać, który rodzaj drabiny można by uznać za uniwersalny. Każdy z nas ma nieco inne wymagania i oczekiwania wobec takiego sprzętu. Większość jednak potrzebuje modelu o średniej wysokości, który można łatwo złożyć i przechowywać – posłuży on podczas wielu prac remontowych w domu lub mieszkaniu, a także na zewnątrz. Ważne jest aby kierować się jakością drabiny, wybierając tylko te, które posiadają najlepsze parametry, np. http://www.drabiny-krause.dmn.pl/. Porządna drabina aluminiowa powinna posiadać specjalne stopki zapewniające stabilność, profilowane stopnie, antypoślizgową platformę, a także certyfikaty jakości. Przed zakupem, musimy także dobrze przemyśleć do czego będziemy wykorzystywali drabinę. Jeśli nie planujemy skomplikowanych prac na bardzo dużych wysokościach, możemy odpuścić sobie zakup zaawansowanych modeli, które umożliwiają wiele konfiguracji.

Modele drabin

Do najczęściej wybieranych do celów “domowych” drabin należą drabiny jednostronne, dwustronne i przystawne. Pierwsze dwa rodzaje idealnie sprawdzą się podczas drobnych prac remontowych w domu, a także w małych warsztatach i garażach. Drabiny przystawne to z kolei idealny wybór jeśli chcemy pracować na zewnątrz, np. przy elewacjach, lub w ogrodzie. W sytuacji gdy potrzebujemy pracować na jeszcze większej wysokości, np. kilku metrów, powinniśmy rozważyć zakup drabiny wysuwanej, lub uniwersalnej drabiny 2- czy 3-częściowej, która umożliwia ustawienie w kilku konfiguracjach, w zależności od potrzeby. Do trudniejszych zadań takich jaka np. praca w magazynie czy poważne remonty będzie nam potrzebny bardziej specjalistyczne sprzęt, jak podest roboczy czy drabina przegubowa.

Prace na wysokościach to nie przelewki – wymagają pewności, że sprzęt z którego korzystamy jest godny naszego zaufania. Dlatego przed jego wyborem, dobrze przemyślmy swoje potrzeby, oczekiwania i wymagania. W końcu drabina to sprzęt, który będzie nam służył przez wiele lat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij