nowoczesne-kuchnie

Najnowsze trendy w projektowaniu kuchni

Dynamika współczesnego życia wciąż wzrasta, a przy planowaniu domowej przestrzeni pojawiają się coraz większe wymagania. Użytkownicy domagają się funkcjonalnych wnętrz, wystroju w konkretnym stylu oraz misternych dodatków, które stworzą spójną całość z wnętrzem. Na jakie trendy stawia się w nadchodzącym sezonie?

Z pandemią w tle

Epidemia spowodowała, że wiele miejsc pracy uległo cyfryzacji. Praca z domu wymaga dodatkowej organizacji wnętrza, w tym także przestrzeni kuchennej. Nieograniczone godziny pracy to przecież okazja do przygotowania posiłku o planowanych porach. Nic dziwnego, że architekci coraz częściej otrzymują zlecenia na stworzenie obszaru roboczego, który będzie zintegrowany z innym pomieszczeniem.

Jak łatwo zauważyć, połączenie kuchni z salonem to trend, który dominuje już od kilku lat. Rozwiązanie sprzyja przygotowaniu posiłków w towarzystwie rodziny czy zaproszonych gości, umożliwiając bieżące interakcje. Od projektu wymaga się wysokiej estetyki oraz funkcjonalności, a z uwagi na fakt, że serce domu powinno tętnić życiem przez lata, zwraca się uwagę na szczegóły oraz trwałość materiałów.

Minimalizm

Codzienność zaczęła narzucać wręcz niewolnicze tempo pracy. Na przygotowanie potraw nie poświęca się więcej niż kilkanaście minut, dlatego też przestrzeń robocza powinna być czysta i dostępna. Powstała moda na minimalizm, dzięki której wnętrze kuchni jest przejrzyste, a blaty świecą pustkami. Nic nie przeszkadza w robieniu obiadu czy kilku przekąsek jednocześnie – wolny blat gwarantuje swobodę i oddziałuje na wyobraźnię. Co sprzyja efektowi minimalizmu? Monochromatyczne, neutralne barwy oraz równomiernie rozprowadzone oświetlenie.

Innowacyjność w elementach

Producenci dostosowują się do szybkiego trybu pracy, oferując swoim klientom rozwiązania wyposażone w najnowsze technologie. Okapy pełnią teraz również funkcje dekoracyjne, na blacie można wygospodarować skrawek miejsca na zgrabny i stylowy czajnik. Urządzenia AGD są niezwykle intuicyjne, a połączenie ich z siecią dodatkowo ułatwia zarządzanie gospodarstwem domowym. Za dostępną ofertą poszli producenci mebli, oferując meble, w których front można wbudować telewizor. Chwile spędzone w kuchni są jeszcze bardziej rodzinne.

Pod wpływem stylu

Aranżacja kuchni dotyczy zazwyczaj określonego stylu. Wspomniany już minimalizm to najchętniej wykorzystywana forma na organizację przestrzeni. W ślad za tym podążają trendy ekologiczne, co oznacza stosowanie naturalnych surowców w formie drewna, marmuru czy motywów florystycznych, którym akompaniuje samodzielnie zrobiony kącik na uprawę ziół.

Nowoczesne kuchnie równie nadal mocno inspirowane są stylem skandynawskim, gdzie biel pięknie komponuje się z drewnem, czy wpływami orientalnymi, kiedy to stawia się na odważne kolory. Z listy popularnych materiałów nie znikają płytki imitujące wzór kamienia czy drewna, pojawiają się także fototapety czy naturalna cegła. Daje to mnóstwo możliwości na dopasowanie stylu do swoich preferencji.

Partnerem materiału jest Atrii – nowoczesne kuchnie dla każdego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij