Najpopularniejszy model grzejników wykorzystywany w naszym kraju

Najpopularniejszy model grzejników wykorzystywany w naszym kraju

Na rynku dostępnych jest wiele modeli grzejników. Spośród nich największą popularnością cieszą się grzejniki płytowe, które w krótkim czasie potrafią dostarczyć do naszego domu ciepło. Nic dziwnego, że miliony rodaków korzystają z funkcjonalnych urządzeń, których zadaniem jest utrzymanie stałej temperatury w mieszkaniu.

Grzejniki płytowe – czym są?

Grzejniki płytowe to obecnie najpopularniejszy model grzejników wybieranych przez Polaków. Urządzenie to składa się z ozdobnej płyty grzewczej oraz zamieszczonych wewnątrz spirali wypełnionych gorącą wodą lub parą wodną. Nagrzana płyta szybko oddaje temperaturę pomieszczeniu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli charakteryzujących się różną wielkością.

Czynniki wpływające na popularność modelu

Duży wpływ na popularność tego modelu grzejników ma jego estetyczny wygląd. Stylowe grzejniki płytowe doskonale sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dodatkowym atutem tego modelu jest szybkie nagrzewanie, co przekłada się na szybki wzrost temperatury powietrza.

Grzejniki płytowe – budowa urządzenia

Grzejniki płytowe zbudowane są z tłoczonej na zimno blachy ze stali niskowęglowej. Powierzchnie boczne grzejników pokryte są cienkimi osłonami, które wpływają na estetyczny wygląd urządzenia. Górna powierzchnia została pokryta charakterystyczna osłoną zwaną ,,grillem’’. To przez niego uwalniane jest ciepłe powietrze, wytwarzane wewnątrz grzejnika. Na boku grzejnika znajduje się łatwe w obsłudze pokrętło, którym możemy regulować temperaturę. Na dole znajduje się zawór pozwalający odpowietrzyć urządzenie po sezonie letnim. Ten typ grzejników można podłączyć do instalacji z boku lub od dołu. Każdy grzejnik został wyposażony w specjalne wieszaki umożliwiające zawieszenie urządzenia na ścianie. Przed montażem należy sprawdzić czy wybrany przez nas model pasuje do rur tworzących system grzewczy w naszym domu.

Grzejniki płytowe – miejsce, w którym zainstalować grzejnik

Grzejniki płytowe najlepiej zainstalować w miejscach narażonych na szybką utratę ciepła. Grzejniki mają zapobiec szybkiemu wychłodzeniu pomieszczenia. Z tego względu najlepiej zainstalować je pod oknami lub w pobliżu kratek wentylacyjnych.

Wykonane z najwyższej klasy materiałów grzejniki stały się integralną częścią każdego mieszkania. Dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika pozwolą cieszyć się ciepłem w chłodne, zimowe wieczory. Łatwe w obsłudze oraz bezpieczne dla dzieci, łączą w sobie funkcjonalność oraz nowoczesny design, który pasuje do każdego wnętrza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij