Narożnik do salonu czy sofa, wersalka Co wybrać do salonu z aneksem kuchennym

Narożnik do salonu czy sofa, wersalka? Co wybrać do salonu z aneksem kuchennym?

W dzisiejszych czasach możliwości aranżacyjnych mamy naprawdę wiele, także jeszcze chodzi o wybór mebli tapicerowanych. W salonach mogę pełnić wieloraką funkcję i właściwie z tego też powodu, powinno się dobrze zastanowić, które z nich sprawdzą się najlepiej, zwłaszcza gdy ma się salon połączony z kuchnią. Narożnik, sofa czy może jednak wersalka – co będzie lepszym wyborem?

Czy salon z aneksem kuchennym jest trudniejszy do aranżacji?

Coraz częściej spotykanym standardem mieszkaniowym, jest łączenie salonu z aneksem kuchennym, co poniekąd ma być pewną oszczędnością miejsca. Dzięki temu zachowywane są cenne metry kwadratowe, nieoddzielane dodatkową ścianą, która rzecz jasna może ograniczać przestrzeń. To rzecz jasna nie znaczy, że takie pomieszczenia są łatwiejsze czy trudniejsze do aranżacji – po prostu dają inne możliwości, niosąc przy okazji także inne ograniczenia. Wiele będzie zależało przede wszystkim od ilości wolnej przestrzeni, wielkości pomieszczenia, a także umiejscowieniem samego aneksu kuchennego.

Narożnik do salonu z aneksem kuchennym

Czy narożnik nadaje się do salonu z aneksem kuchennym? Jak najbardziej tak, oczywiści należy wcześniej rozważyć, czy ma się wystarczająco dużo przestrzeni do jego postawienia, a także czy nie będzie on zagradzał miejsca i możliwości swobodnego poruszania. Narożnik do salonu musi być dobrze dopasowany do przestrzeni, wystroju, a także naszych własnych potrzeb. Jak wiadomo, może on pełnić kilka funkcji – po pierwsze wypoczynkowej i relaksacyjnej, a po drugie spełniać się jako łóżko, jeżeli wybierze się mebel z dodatkową funkcją spania.

Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w małych mieszkaniach, gdzie nie ma możliwości wytyczenia sypialni, albo po prostu chce się mieć miejsce dla nocujących gości. Aneks kuchenny nie powinien być tu przeszkodą, choć sposób umiejscowienia narożnika będzie świadczył o charakterystyce pomieszczenia.

Sofa do salonu z aneksem kuchennym

Wybór sofy do salonu z aneksem kuchennym jest równie trafny, jak wybór narożnika. I tutaj rynek meblarski oferuje nam bardzo wiele. Jej kształt mimo wszystko daje większą mobilność, jako że w dowolnym momencie można ją przestawić, zmieniając tym samym całą aranżację. Narożnik pod tym względem ma większe ograniczenia, jako że wystający jeden bok nie pozwala na każde ustawienie, ponieważ może zagradzać drzwi, czy wejście na balkon.

Dodatkowym atutem sof jest także duże zróżnicowanie wielkości. Nawet niewielki rozmiar daje sporo możliwości, a dodatkowa funkcja spania zezwala nie tylko na potraktowanie mebla jako łóżka, ale może być też awaryjnym rozwiązaniem, gdy na głowę zwalą się goście. Oczywiście nie wszystkie sofy taką funkcję posiadają.

Wersalka do salonu z aneksem kuchennym

Wersalka wydaje się najmniej oczywistym wyborem, jako że kojarzy się ona z niezbyt ładnymi meblami, znanymi nam z lat przeszłych. Obecnie jednak ich design przeszedł wiele zmian i pod wieloma względami bardzo przypominają one sofy, a standardem jest tu dodatkowa funkcja spania po rozłożeniu. Wersalki z założenia są mniej więcej tej samej wielkości, najczęściej nie posiadają one też podłokietników, mają za to wyprofilowane siedzisko, z lekko uniesionymi krańcami. Łączą w sobie komfort siedzenia oraz spania. W salonach z aneksem kuchennym także sprawdzą się bardzo dobrze i mogą stanowić pewną barierę oddzielającą salon bezpośrednio od kuchni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij