Nie chcesz, aby obecna sytuacja popsuła Twoje plany wakacyjne Pomyśl o montażu basenu w ogrodzie

Nie chcesz, aby obecna sytuacja popsuła Twoje plany wakacyjne? Pomyśl o montażu basenu w ogrodzie

O tym, że sytuacja jest trudna do przewidzenia i trudno w związku z tym snuć plany wakacyjne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dlatego już teraz warto pomyśleć o rozwiązaniach, które będą planem awaryjnym na czas urlopu, np. na wypadek sytuacji, gdyby wprowadzone obostrzenia pokrzyżowały nam nasze plany wyjazdowe. Inwestycja w basen zdaje się świetną propozycją. Zyskamy jeszcze więcej swobody i niezależności w wypoczywaniu, a dzieciaki będą z pewnością zachwycone. Jak się jednak do takiej inwestycji zabrać?

Zacznij od wyboru niecki basenowej

Wybór niecki basenowej to przede wszystkim kwestia rozmiaru oraz materiału. W pierwszym przypadku czynnikiem determinującym wybór będą ograniczenia działki, jaką dysponujemy i jaką chcemy przeznaczyć na basen. Gdy już określimy wielkość i kształt niecki (te mogą być klasyczne prostokątne lub nowoczesne o bardziej fantazyjnych formach), warto zastanowić się nad materiałem, z jakiego wykonana będzie niecka. Najpopularniejszym rozwiązaniem są tutaj wielowarstwowe niecki z pianki poliuretanowej, żywicy konstrukcyjnej, warstwy przeciwosmozowej oraz wysokiej jakości żelkotu, dostępne np. na https://www.pool-design.pl/baseny-ogrodowe-kapielowe-niecki/. Owa wielowarstwowość nie jest dziełem przypadku. Każda warstwa spełnia bowiem konkretną funkcję i gwarantuje trwałość basenu oraz bezpieczeństwo jego użytkowania. Pianka poliuretanowa izoluje wodę w basenie przed utratą ciepła. Żywica odpowiada za wytrzymałość i sztywność całej konstrukcji. Aby zapobiec przenikaniu wody w głąb niecki konieczna jest warstwa przeciwosmozowa. Z kolei żelkot zabezpiecza konstrukcję przed starzeniem, wpływem czynników atmosferycznych, promieniowaniem UV oraz oddziaływaniem i wnikaniem w głąb niecki środków chemicznych, stosowanych m.in. do oczyszczania wody oraz samej niecki basenowej.

Wybierając nieckę basenową warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak chociażby wyposażenie w schody z powierzchnią antypoślizgową, czy powierzchnia warunkująca łatwe czyszczenia basenu (powinna być odpowiednio gładka).

Montaż samodzielny, czy może profesjonalna ekipa?

Zanim zrelaksujemy się w naszym ogrodowym basenie musimy dokonać jego montażu. Tutaj zdecydowanie poleca się skorzystanie z profesjonalnych usług fachowców. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż ekipy producenta tego typu rozwiązań. W ten sposób zyskujemy pewność, że usługa wykonana zostanie kompleksowo wraz ze wszelkimi przyłączami oraz niezbędnym wyposażeniem. Korzystając z pomocy specjalistów zaoszczędzimy dodatkowo na czasie (montaż przebiega z reguły bardzo szybko i sprawnie) i unikniemy ewentualnych trudności z przetransportowaniem niecki.

Zadaszenie basenu i inne niezbędne akcesoria

Niecka to nie wszystko. Potrzebne będą nam jeszcze filtry basenowe, system grzewczy, środki do dezynfekcji wody oraz akcesoria do czyszczenia niecki. Na liście niezbędników powinno znaleźć się także zadaszenie basenu. To idealne rozwiązanie, aby zapobiegać zabrudzeniom wody i utrzymywać jej stałą temperaturę. Korzystanie z basenu będzie zdecydowanie wygodniejsze i w zasadzie zawsze dostępne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij