Nie tylko termoizolacja, czyli o farbie, która sporo potrafi

Na rynku od jakiegoś czasu dostępne są powłoki termoizolacyjne. Sama nazwa wskazuje na to, że powinniśmy spodziewać się farby, która pomoże w ociepleniu budynku. Ale, jak się okazuje, to tylko jedna z właściwości GoThermⓇ – produktu polskiego producenta, który codziennie zdobywa nowych zwolenników. Zapraszamy do zapoznania się z jego możliwościami.

Na grzyba i pleśń

Farby termoizolacyjne zapobiegają pojawieniu się grzyba i pleśni na wewnętrznych ścianach budynku. Do ich wykwitu dochodzi najczęściej, kiedy wilgoć przedostaje się do środka, na przykład na skutek dużej różnicy temperatur. Z takim zjawiskiem możemy mieć do czynienia zwłaszcza zimą w pomieszczeniach ze złą wentylacją. Jak może pomóc farba termoizolacyjna? Po pierwsze nie dopuszcza do skraplania się wody na ścianach. Po drugie sama w sobie ma właściwości przeciwgrzybicze, antypleśniowe i do tego antybakteryjne. To zapewnia dodatkową i długotrwałą ochronę. Używając GoThermⓇ efekty utrzymują się bardzo długo i nie będzie trzeba robić kolejnego remontu.

Zamiast ekranu za grzejnikiem

Jednym ze sposobów, aby zwiększyć efektywność grzejników w naszych domach jest stosowanie specjalnych ekranów zagrzejnikowych. Ich funkcją jest odbijanie ciepła z kaloryfera i oddawanie go zamiast do ściany, w kierunku pomieszczenia. Takie rozwiązanie ma jednak kilka mankamentów – przede wszystkim nieestetycznie wygląda. Za kaloryferem widać ekran, a ten często jest w innym kolorze niż ściana w naszym mieszkaniu. W tym wypadku idealnym rozwiązaniem jest właśnie farba termoizolacyjna GoThermⓇ. Sama farba jest biała, ale można nanieść na nią inną powłokę w wybranym kolorze. Dzięki temu nie będzie widać różnic między ścianą za grzejnikiem, a  przy tym farba będzie doskonale odbija promieniowanie cieplne w kierunku naszego mieszkania. Zmniejszamy rachunki za ogrzewanie, nie pogarszając estetyki wnętrza.

Inne cechy farby

GoTherm nadaje się do stosowania oczywiście również na zewnętrznych ścianach budynku. Może służyć jako dodatkowa warstwa izolacji. W przypadku budynków, na których nie można lub nie da się zainstalować płyt styropianowych, GoThermⓇ może być jednym rozwiązaniem do ocieplenia budynku.

Dodatkowo farba łatwo się nakłada – wałkiem, pędzlem lub agregatem. Można ją aplikować na tynki, metale, drewno i tworzywa sztuczne. W sprzedaży dostępna jest też masa termoizolacyjna GoThermⓇ, którą można nakładać szpachlą.

Warto wspomnieć również o tym, że produkt, o którym piszemy jest ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia.

Podsumowanie

Farbę GoThermⓇ można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Poza wynikającymi z nazwy właściwościami termoizolacyjnymi, powłoka ma również szereg innych cech- działa przeciwgrzybiczo, zapobiega skraplaniu się wody, odbija promieniowanie słoneczne. Potrafi też zabezpieczyć gorące powierzchnie. Jej właściwości są stałe w czasie. Wniosek może być jeden – warto przetestować GoThermⓇ przy najbliższej możliwości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij