Styl łazienki powinien pasować do innych pomieszczeń użytkowych w mieszkaniu lub domu. Jeśli w salonie panuje wystrój retro, klasyczny albo skandynawski, łazienkę należy tak urządzić, by była kompatybilna z resztą wnętrz. Obecnie, kiedy największym powodzeniem cieszą się pomieszczenia nowoczesne, minimalistyczne czy skandynawskie, także łazienki przyjmują proste formy, mają uniwersalne kolory i ciekawe technologicznie rozwiązania.

Kolory modnej łazienki

Nowoczesne łazienki to przede wszystkim minimalizm, gdy chodzi o kolor i wygląd płytek. Dekory, ostre odcienie, płytki od podłogi do sufitu to trendy typowe dla lat 90. ubiegłego wieku, nie dla czasów obecnych. Wybierajmy więc do wnętrz duże płytki białe, czarne lub szare, a kolory wprowadzajmy w postaci dodatków tekstylnych i mebli. Świetnie sprawdzają się te w odcieniu turkusowym, granatowym, zielonym, ale można też pokusić się o czerwień czy żółć. Jeśli wybierzemy modne płytki w odcieniu betonu, będą one na tyle uniwersalne, że świetnie sprawdzą się w duecie z każdym kolorem dodatkowym. Osoby, którym przeszkadza chłód bieli, czerni i szarości, mogą pójść w stronę skandynawskich trendów i użyć płytek drewnopodobnych, a nawet prawdziwego drewna egzotycznego.

Nowinki technologiczne w łazience

Nowoczesność do łazienki można wprowadzić także za pomocą urządzeń sanitarnych czy lustra z oświetleniem LED. Armatura w łazience może mieć prostą bryłę. Taka jest minimalistyczna, a przy tym bardzo funkcjonalna. Powodzeniem cieszą się też nablatowe umywalki, dzięki którym dookoła kranu jest dużo wolnej przestrzeni na kosmetyki. Wybierając zwierciadło, które niezbędne jest w każdej łazience, warto zwrócić uwagę na lustro z oświetleniem LED. Taki model będzie najlepiej oddawał ducha nowoczesności i dodatkowo doświetli wnętrze. Lustro z oświetleniem LED nie wymaga montowania dodatkowych kinkietów na ścianie lub reflektorków nad zwierciadłem, dzięki czemu jeszcze bardziej wpisuje się w minimalistyczny wystrój wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ