Nowoczesne rozwiązania w nowoczesnym domu

Nowoczesne rozwiązania w nowoczesnym domu

Dom nowoczesny charakteryzuje się przede wszystkim ogromną funkcjonalnością. Jak sprawić, aby jego mieszkańcom żyło się jak najwygodniej? Jakie możliwości dają nowoczesne rozwiązania i w jaki sposób można je dodatkowo urozmaicić?

Zapraszam do środka

Duża otwarta przestrzeń i minimalizm. Między innymi po tych cechach można poznać dom nowoczesny. Warto trzymać się tej zasady we wnętrzach stosując jasne, stonowane kolory. Ożywić je można za pomocą paru ostrzejszych, wyróżniających się dodatków. Jednak wśród całych ścian pomalowanych na soczystą pomarańcz czy fuksję domownicy mogą czuć się przytłoczeni, podobnie jak wśród zbyt dużej ilości zbędnych ozdób. Pomieszczenia powinny być możliwie jak najbardziej przestronne. Dlatego wystarczą tylko niezbędne meble, kilka szaf i zamkniętych regałów, do których będzie można schować swoje rzeczy. Obowiązkowo również duża sofa. Chodzi o to, aby nie potykać się o własne nogi, przechadzając się po mieszkaniu. Przestrzeń, która nie rozprasza, czyli czysta i jasna, pozwala lepiej skupić się na swoich zadaniach, na nauce i pracy, ale także sprzyja relaksowi.

Takie warunki można bardzo łatwo sobie zapewnić wybierając projekt domu nowoczesnego z wieloma przeszkleniami. Idealnie sprawdzają się duże okna panoramiczne. Zwykle są ulokowane przy strefie dziennej domu. Obejmuje ona przede wszystkim takie pomieszczenia jak salon i kuchnię z jadalnią. Domy nowoczesne zwykle aranżuje się tak, aby strefa ta była całkowicie otwarta. Pozbycie się drzwi pomiędzy pokojami przeznaczonymi codziennym rodzinnym aktywnościom da wrażenie jeszcze większego domu, ponadto bardzo sprzyja integracji domowników. Obowiązkowym elementem kuchni jest wygodna wyspa, na której powinny znaleźć się wszelkie pomocne sprzęty takie jak grill elektryczny i roboty kuchenne.

Projekt domu Przytulny 2 WAW1095

Projekt domu Przytulny 2 WAW1095

Całkowita wygoda

Strefa nocna powinna być widocznie oddzielona od wspólnej. To zapewnia odpowiednią prywatność członkom rodziny, którzy w dowolnej chwili mogą się w niej schować, aby popracować w gabinecie albo poczytać książki we własnej sypialni. Dom nowoczesny to również szeroka i przejrzysta garderoba ulokowana przy prywatnych pokojach – wspólna lub osobna dla każdego z domowników. Oprócz tych podstawowych, w domu warto zaaranżować również pomieszczenia gospodarcze oraz specjalnie przeznaczone odpoczynkowi, na przykład na poddaszu. Jest to idealne miejsce na zorganizowanie osobistej siłowni, bilarda lub kina domowego z profesjonalnym nagłośnieniem.

Projekt domu E-188 WAX1095

Projekt domu E-188 WAX1095

Czym byłby dom nowoczesny bez elektronicznych udogodnień? Technologia rozwija się niezwykle szybko. Możliwość sterowania domem głosem, gestem, a tym bardziej pilotem, nie powinna już nikogo zaskoczyć. W ten sposób można mieć kontrolę na przykład nad światłem, żaluzjami, bramkami, klimatyzacją i ogrzewaniem. Niektóre systemy pozwalają na zarządzaniem elementami domu podczas przebywania poza nim, na odległość. Przydaje się to zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów, kiedy w budynku nie ma nikogo, kto mógłby się nim opiekować. Dobrym rozwiązaniem jest także instalacja kolektorów słonecznych lub paneli fotowoltaicznych, które wykorzystują energię odnawialną. Dzięki nim dom staje się energooszczędny i ekonomiczny, a opłaty za rachunki znacznie się zmniejszają.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij