O czym należy pamiętać zatrudniając architekta wnętrz

O czym należy pamiętać zatrudniając architekta wnętrz?

Wykończenie mieszkania czy domu wymaga dużej dozy kreatywności. Zrealizowanie wszystkich planów może się ziścić, jeśli zdecydujesz się na zatrudnienie architekta wnętrz. Oczywiście musi być to osoba kompetentna, która ma wiele własnych pomysłów, jednak jednocześnie chętnie wdraża również Twoje i nie neguje ich od razu. Dlatego spróbujemy przybliżyć, o czym należy pamiętać zatrudniając architekta wnętrz.    

Po pierwsze : poproś o portfolio 

Najważniejsze w przypadku architekta wnętrz jest profesjonalne przygotowanie do pracy, a więc ukończenie studiów w tym kierunku. Jednak sama wiedza teoretyczna musi być poparta praktyką, dlatego przy spotkaniu koniecznie poproś architekta o portfolio. W ten sposób będziesz mógł przejrzeć jego dotychczasowe realizacje i dopytać o ich szczegóły. Może Cię to również w pewny stopniu zainspirować.    

Po drugie: porozmawiaj na temat Twoich oczekiwań 

Kolejną ważną kwestią, kiedy już podejmiesz decyzję o zatrudnieniu określonego specjalisty, jest porozmawianie na temat Twoich oczekiwań odnośnie tego, jak ma wyglądać dany pokój czy mieszkanie. Nie musisz posługiwać się kartką papieru i barwnym opisem, gdy do dyspozycji jest program do projektowania wnętrz PaletteCAD. Pozwoli on Twojemu architektowi przedstawić najważniejsze kwestie dotyczące wizji danego wnętrza. Projektowanie z użyciem tego profesjonalnego narzędzia pozwoli na uwzględnienie wszystkich szczegółów dotyczących materiałów i elementów wykończeniowych, jak również przygotowanie kosztorysu.Wielu architektów decyduje się na współpracę z firmami meblarskimi, dlatego możesz zamówić nawet meble na wymiar, według Twojego projektu. W ten sposób można zaplanować wyposażenie pokoi, kuchni, a także łazienek.

Po trzecie: zadbaj o możliwość wprowadzania modyfikacji na każdym etapie 

Ostatnią istotną kwestią jest możliwość wprowadzania poprawek. Na każdym etapie architekt powinien przekazywać Ci do wglądu projekt, a Ty możesz modyfikować lub zmieniać poszczególne rozwiązania. Architekt na podstawie swojego doświadczenia doradzi Ci, czy dane rozwiązanie będzie zapewniało ergonomię we wnętrzu.  

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij