notatki

O czym pamiętać będąc początkującym przedsiębiorcą?

Prowadzenie firmy nie jest łatwe, szczególnie że w przeciwieństwie do wielu krajów Europy Zachodniej, nie można liczyć na pomoc państwa. Cóż, jest jak jest, dlatego też bycie początkującym przedsiębiorcą wymaga nie lada odwagi, ale i dużej wiedzy, choć i szczęścia, bo zaistnienie na rynku wcale nie jest takie oczywiste, tym bardziej że konkurencja nie śpi, a osoby, które mogą dysponować większym kapitałem zwyczajnie mają łatwiej. Ale skoro już podjęliście się prowadzenia własnej działalności, to koniecznie skorzystajcie z naszych rad. A więc o czym pamiętać będąc początkującym przedsiębiorcą?

Siedziba firmy i powitanie głosowe

pracaCzasami drobne rzeczy mają duże znaczenie, wszak niejako niepozorne rzeczy mogą wpływać na autentyczność firmy. A jak wiadomo autentyczność jest ważna, w końcu tyle słyszy się o oszustwach, stąd coraz więcej potencjalnych klientów zwraca uwagę na ową wiarygodność. Dlatego też każda firma powinna mieć swoją siedzibę, gdzie można przyjmować kontrahentów i owego adresu nie powinno się ukrywać. Można zawsze wynająć małe biuro. Ponadto bardzo ważna jest także telefonia typu call center z powitaniem głosowym. Jeżeli nastawiacie się na większą grupę klientów to przyda się zatrudnienie pracowników, do których połączenia będą przekierowywane, ale jeżeli zarządzacie jednym działem, to wystarczy przywitanie głosowe z lektorem. Tutaj można wybrać funkcję, gdzie potencjalni klienci mogą wysłuchać odpowiedzi na potencjalne pytania, a w razie konieczności mogą być bezpośrednio łączeni z Waszym biurem. Pamiętajcie, że lepiej zainwestować w profesjonalnego lektora niż samodzielnie wgrywać powitanie. Dodatkowo jeżeli chcecie budować bazę stałych klientów, to centrala powinna być wyposażona w funkcję rozpoznawania numerów, dzięki temu każdy klient będzie postrzegany jako indywiduum.

Outsourcing IT – postaw na fachową obsługę

Zagrożenia informatyczne czekają na każdym kroku i tak naprawdę wystarczy tylko jeden nieprzemyślany ruch, by zaatakował wirus, a od tego tylko krok do utraty wszystkich danych, ale i aktywów. Dlatego też należy stawiać na bezpieczeństwo informatyczne i na tym aspekcie nie można oszczędzać. Antywirusy, aktualizacje, ale też trzymanie ręki na pulsie i pomoc w razie jakichkolwiek problemów ze sprzętem – to wszystko oferuje outsourcing IT. We Wrocławiu działa firma ITBCE, którą Wam polecamy, jeżeli szukacie najlepszych specjalistów z doświadczeniem, ale i olbrzymią wiedzą. Pamiętajcie też, że fachowcy mogą przeszkolić Waszych pracowników w rozpoznawaniu zagrożeń, ale i w razie konieczności dokonać wszelkich napraw.

Skuteczne i odpowiedzialne prowadzenie dokumentacji

Jedno jest pewne od podatków nie można uciec, a urząd skarbowy tylko czeka na błąd, by móc nałożyć karę, wszak co jak co, ale skarbówka nie wybacza. Zatem jeżeli nie chcecie, aby czekał Was audyt, bo jeżeli go będziecie mieć to więcej jak pewne, że znajdą jakieś błędy w rozliczeniach, to koniecznie zainwestujcie w opiekę księgowej. Wasza księgowość, ale i wszelkie księgi rachunkowe może prowadzić też biuro rachunkowe. Oczywiście podpiszcie umowę, gdzie w razie błędów, to biuro rachunkowe będzie ponosiło odpowiedzialność. Dzięki temu zyskacie więcej czasu, ale nie będziecie też martwić się, że jakichś formalności nie dopilnowaliście. To wygodne rozwiązanie, które summa summarum wcale nie jest drogie, a zresztą na tym nie można oszczędzać.

Inwestycja w siebie

Na samym końcu pragniemy zwrócić uwagę, że każdy przedsiębiorca powinien inwestować w siebie, a więc koniecznie powinien poszerzać swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, ale i kursach. Rozwój na pewno jest ważny, szczególnie jeżeli chcecie utrzymać się na rynku. Dodatkowo należy uczestniczyć w targach branżowych, dzięki którym można nawiązać współpracę, ale i zdobyć nowych klientów. Jeżeli zatrudniacie pracowników to pamiętajcie, żeby wybierać dobrych fachowców, ale fachowcy muszą być też dobrze opłacani, bo inaczej przejdą do konkurencji.

Oczywiście nie można też zapomnieć o reklamie, która jest bardzo ważna, choć nie musicie wcale na nią wydawać kroci. Można np. skorzystać z możliwości jakie daje Internet i media społecznościowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij