Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera. Co warto wiedzieć

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera. Co warto wiedzieć?

Odbiór techniczny mieszkania to ważny moment, w którym można wychwycić wiele usterek leżących po stronie wykonawcy. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym odbiorze, poniższy tekst podpowie Ci w kilku ważnych kwestiach w tym temacie. 

Wybierasz już kolor płytek do swojej nowej łazienki? Rozglądasz się za panelami do salonu? Zanim jednak to nastąpi, czeka Cię jeszcze odbiór techniczny mieszkania. Podczas niego masz szansę wykryć wiele usterek i niedociągnięć i wyegzekwować ich naprawę we wskazanym terminie. Zobacz, jakich kwestii nie możesz pominąć w czasie tej czynności i jakie narzędzia mogą Ci w tym pomóc.

Checklista elementów, które należy poddać sprawdzeniu

Wśród elementów mieszkania, które warto skontrolować, znajdują się aspekty pogrupowane w ramach następujących kategorii:

  • posadzki i ściany – zachowanie kątów prostych przez wykonawcę jest bardzo ważnym elementem, wpływającym później na proces wykończenia mieszkania (kładzenie paneli, płytek, wykonanie gładzi, kładzenie tapet itp.);
  • instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna – warto sprawdzić przy użyciu próbnika sprawność gniazdek elektrycznych w mieszkaniu, a łazience zaś poprawność wykonania odpływów w wylewce;
  • stolarka okienna i drzwiowa – kluczowe jest staranne osadzenie drzwi i okien mieszkania, brak ubić, uszczerbków i zarysowań;
  • stan osuszenia ścian – można go skontrolować przy użyciu kamery termowizyjnej;
  • balkon lub ogródek – warto sprawdzić, czy hydroizolacja została wykonana prawidłowo.

Odbiór techniczny mieszkania – co jeszcze warto wiedzieć?

Wybranie się na odbiór samemu w sytuacji, gdy nie dysponuje się ani fachową wiedzą, ani wykształceniem inżynieryjnym, nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Jeśli w niedługim czasie czeka Cię odbiór mieszkania, Gdańsk zapewni Ci dostęp do szerokiej bazy specjalistów ułatwiających to zadanie. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po wsparcie ze strony fachowca, który ma na swoim konie dziesiątki, jeśli nie setki odebranych mieszkań. Jego doświadczenie pozwoli wychwycić błędy leżące po stronie dewelopera, które niewprawne oko mogłoby łatwo pominąć lub zignorować. Dopilnuje on również wielu innych ważnych kwestii, między innymi tego, aby w czasie odbioru zostały również przekazane wszelkie klucze (do mieszkania, piwnicy lokatorskiej oraz piloty do bramy wjazdowej oraz garażu). W przypadku wątpliwości więcej informacji możesz uzyskać na stronie internetowej https://pewnylokal.pl/porady/odbior-techniczny-mieszkania-a-odbior-kluczy.

Jakie narzędzia warto mieć ze sobą podczas odbioru technicznego mieszkania w stanie deweloperskim?
Wśród przydatnych sprzętów przydaje się kątownik, próbnik, dalmierz elektryczny oraz kamera termowizyjna. Tę ostatnią, rzecz jasna, dysponują wyłącznie fachowcy, zawodowo związani z branżą budowlaną. To kolejny argument przemawiający za tym, aby przy odbiorze technicznym mieszkania w stanie deweloperskim zasięgnąć porady profesjonalisty. Pozwoli to uniknąć wielu kosztownych błędów, za które będziemy musieli ostatecznie zapłacić z własnej kieszeni. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij