Odpływ liniowy – czy jest to uniwersalne rozwiązanie do każdej łazienki

Odpływ liniowy – czy jest to uniwersalne rozwiązanie do każdej łazienki?

Minimalistyczne wykończenie odpływu liniowego sprawia, że pięknie prezentuje się ono w każdej łazience, niezależnie od jej wymiarów. Czy taka instalacja jest możliwa do zainstalowania w każdej łazience?

Odpływ liniowy, co warto o nim wiedzieć?

Większość elementów odpływu liniowego wbudowana jest w podłogę, przez co staje się ona niewidoczna. W podłogę wbudowany jest kanał (zwany rynienką), z którego woda wędruje prosto do odpływu. Natomiast w tym miejscu, na poziomie posadzki, montowana jest maskownica. To, że woda spływa w kierunku odpływu liniowego jest zasługą profilowania płytek.

Odpływ liniowy – czy zawsze może być na równi z resztą posadzki?

Zaleca się, by podejmować decyzję o zamontowaniu odpływu liniowego już na etapie planowania domu. Nie zawsze jest jednak taka możliwość, w końcu wiele osób mieszka w starych domach czy blokach. W takiej sytuacji zdarza się, że stworzenia stosownego wgłębienia w posadzce jest niemożliwe. Wtedy masz 2 opcje – wyrównać poziom posadzki w całej łazience (odrobinę ją skracając i sprawiając, że jest nierówna innym pomieszczeniom) lub zdecydować się na prysznic bez brodzika na podwyższeniu.

Jak może wyglądać Twój ruszt?

Najpopularniejsze są obecnie ruszty wykonane ze stali nierdzewnej, jednak możliwości jest o wiele więcej! Ruszt z odpływu liniowego może być stworzony z materiałów, takich jak: ceramika, szkło, tworzywo sztuczne czy drewno egzotyczne. W zależności od aranżacji, możesz sięgnąć po modele, które będą kolorystycznie zgrane z Twoimi płytkami lub przeciwnie – ich kolor będzie od razu przykuwał wzrok, a dodatkowo po włączeniu natrysku, włączy się na nich podświetlenie LED. Samo korytko umieszczane jest zazwyczaj przy ścianie, choć niekiedy montowane jest również w centrum strefy prysznicowej.

Odpływ liniowy a czyszczenie – czy jest ono proste?

Dzięki temu, że ruszt odpływu można zdejmować, czyszczenie prysznica jest bardzo proste. Jest również mniej zakamarków do czyszczenia niż w przypadku tradycyjnego prysznica z brodzikiem, co jest znacznym ułatwieniem w codziennych porządkach. Jednak z czasem mogą zacząć odbarwiać się fugi, dlatego warto wybrać te najwyższej jakości.

Ile kosztuje zestaw odpływu liniowego?

Sklepy budowlane oferują wiele rozwiązań, stąd w zależności od wymagań, jakie ma spełniać gotowy zestaw, kosztuje on od 200 do nawet 900 zł. Wybierając swój model, zwróć uwagę na jego przepustowość, gdyż jeśli będzie ona niewielka może dojść do zalania łazienki. Najlepiej, by przepustowość była na poziomie 0,8-1,0 l/s, tym samym nawet jeśli dojdzie do zapchania syfonu włosami czy mydlinami, ryzyko zalania łazienki będzie niewielkie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij