Okna w piwnicy

W przypadku piwnicy nie zawsze możemy w pełni zaadaptować takie pomieszczenie, do warunków typowo mieszkalnych. Wiele zależy od typu piwnicy, ponieważ w tego typu miejscach jest bardzo wilgotno, co z pewnością nie zachęca nas do zamiany piwnicy w mieszkanie.

W niektórych wypadkach piwnica jest na tyle duża i wszechstronna, że możemy tak mieszkać i dzisiaj faktycznie coraz więcej osób, korzysta z tej możliwości, zwłaszcza jeśli piwnica nie wymaga większych prac związanych z adaptacją pomieszczenia. W przypadku piwnicy należy maksymalnie rozjaśnić pomieszczenie, ale nie możemy w tym wypadku zastosować zwykłych okien. Jest to zrozumiałe, ponieważ mamy do czynienia z zupełnie inną powierzchnią, dlatego w takim wypadku musimy postawić na zupełnie inny rodzaj okien.

Różnica zawsze jest widoczna

Za każdym razem, warunki dotyczące okien będą inne, ponieważ wszystko zależy od samego wyglądu i kształtu pomieszczenia, które adaptujemy.
Nie każdy się orientuje w tym, jak wybiera się okna do piwnicy, a nie jest to wcale taka szczególna sprawa pod warunkiem, że mamy wiedzę w tej dziedzinie.

Decyduje typ pomieszczenia

Piwnica zawsze się wyróżnia, niektóre pomieszczenia tego typu znajdują się bezpośrednio pod ziemią lub są częściowo zagłębione w ziemi.
Niestety większość piwnic, nie posiada szczególnie imponujących rozmiarów, ale są też piwnice, gdzie większość pomieszczeń znajduje się pod ziemią, przez co można je uznać za prawdziwy kompleks, składający się z wielu sal. W niektórych rozwiązaniach nawet ciężko stwierdzić, że mamy do czynienia z piwnicą i takie pomieszczenia zasługują na szczególne uznanie, ponieważ o wiele łatwiej je przygotować i dostosować do codziennego użytkowania. Jeśli posiadamy piwnicę typowo zbliżoną do sutereny, to wtedy powinniśmy zamontować tradycyjne okna, takie, jakie często stosuje się w kuchni czy pokoju. Nie musimy się ograniczać, ponieważ powierzchnia, na której możemy pracować, jest bardzo duża. Dzisiaj w tego typu pomieszczeniach często mieszkają ludzie, ponieważ w starych kamienicach występuje duża ilość takich suteren. Oczywiście w mniejszych piwnicach nie sposób umieścić dużego okna, wtedy należy zdecydować się na niewymiarowe świetliki, które zapewnią nam stały dostęp do światła słonecznego. Głównym zadaniem takiego świetlika jest oświetlenie pomieszczenia, co sprawdza się dobrze w momencie gdy, możemy zamontować kilka świetlików.

Jakie okno do piwnicy?

Jeśli szukamy idealnie dopasowanych rozwiązań, to bardzo często nie udaje nam się osiągnąć celu. Pamiętajmy o tym, że każda piwnica jest inna i zastosowanie tych samych okien co w innych pomieszczeniach, może się nie udać. Oczywiście możemy w każdej chwili zamówić sobie specjalne okna na zamówienie, bezpośrednio u producenta, co w pewnym sensie pozwala nam szybko rozwiązać problem niepasujących okien. W przypadku okien typowo piwniczych powinniśmy pamiętać o tym, aby nasze okiennice posiadały kratkę na insekty oraz wzmocnione okucia antywłamaniowe, zwłaszcza jeśli decydujemy się na okna wykonane z drewna, to takie dodatkowe wzmocnienie ramy i całej konstrukcji okna jest potrzebne.
W niektórych oknach można z powodzeniem zastosować kraty, ale nie zawsze jest to wymagane, zwłaszcza w typowych pomieszczeniach mieszkalnych. Okno od piwnicy może być uniwersalne pod warunkiem, że dopasowujemy je właściwe w zależności od posiadanego typu piwnicy. Najlepiej jest zamówić okno o określonych wymiarach, ponieważ wtedy mamy pewność, że będzie ono właściwie dopasowane, pod każdym względem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij