Oświetlenie przemysłowe – tradycyjne czy LED?

Oświetlenie przemysłowe – tradycyjne czy LED?

Technologia LED znalazła swoje zastosowanie w aranżacji wnętrz, przestrzeni sklepowych i hal produkcyjnych. Na rynku wciąż jednak dostępne są tradycyjne systemy oświetleniowe. Sprawdź, które rozwiązania są efektywniejsze i bardziej ekonomiczne.

Tradycyjne oświetlenie

Lampy metalohalogenkowe wytwarzają światło dzięki elektrycznemu wyładowaniu rtęci, argonu, gazów szlachetnych, bromu oraz jodu. Mieszaniny te znajdują się pod wysokim ciśnieniem. Lampa składa się z ceramicznego jarznika o zewnętrznej bańce szklanej pokrytej zazwyczaj powłoką, rozpraszającą światło i blokującą zarazem działanie szkodliwych promieni UV. Odznacza się ono również skutecznością, długą żywotnością oraz świetnym odbiciem barw otoczenia. Lampa stosowana jest zarówno jako oświetlenie pomieszczeń, jak i zewnętrznych obszarów. Często wykorzystuje się ją więc w sklepach, zakładach przemysłowych oraz iluminacjach architektonicznych. Lampy znalazły swoje zastosowanie także w dziedzinie akwarystyki morskiej. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje oświetlenia metalohalogenkowego, wśród których warto wskazać modele G8.5, G12, RX7S, E27 i E40.

LED

Dioda elektroluminescencyjna, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, charakteryzuje się dużą wydajnością, trwałością i żywotnością. Światła LED GTV Lightning generują aż do 70 procent oszczędności w odniesieniu do tradycyjnych świetlówek liniowych. Lampa o mniejszej mocy ma taką samą wydajność, jak dwukrotnie silniejsze metalohalogenkówka. Może ona również działać przez 50 000 godzin, co znacznie przewyższa żywotność tradycyjnego oświetlenia. LEDy nie muszą być często wymieniane, dzięki czemu firma zyskuje gwarancję oszczędności środków finansowych. Nie trzeba również ingerować w moduł oświetleniowy. Lampy wykorzystywane są w produkcji różnorodnych opraw oraz inteligentnych systemów. Właściciele zakładów mogą więc dostosowywać oświetlenie do własnych wymagań, norm oraz pory dnia. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie internetowej sklepu https://www.gtv.com.pl/lighting/pl/produkty/oprawy-techniczne-i-przemyslowe-led/panele-led.

Lampy LED odznaczają się większą wydajnością niż tradycyjne systemy metalohalogenkowe. Wybierając oświetlenie do przestrzeni sklepu lub hali magazynowej, warto więc postawić na oprawy i konstrukcje wykorzystujące diody elektroluminescencyjne.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij