Piwnica ziemianka vs. nowoczesne metody przechowywania – porównanie korzyści

Nowoczesne rozwiązania mogą wykorzystywać tradycję. Jeszcze w latach 70-tych, a nawet 90-tych większość osób, która budowała dom decydowała się też na piwnicę. Obecnie to rozwiązanie przechodzi do lamusa. Czy oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z efektywnego i zdrowego przechowywania produktów? Oczywiście, że nie. Na uwagę zasługuje piwniczka ziemianka, która może znaleźć się w Waszym ogrodzie.

Postaw na piwnicę ziemiankę jako metodę przechowywania plonów  

Piwnica ziemianka jest to naprawdę świetna inwestycja, dzięki której zyskacie większą funkcjonalność, ale też zwiększycie wartość swojej nieruchomości. Piwnica ziemianka w ogrodzie może być umieszczona w każdej jego części. Zapewnia temperaturę na poziomie 4-8 stopni Celsjusza. Dzięki temu możecie w niej bez obaw przechowywać nie tylko warzywa czy owoce, ale też plony czy wina. Zwróćcie jeszcze uwagę na materiał, z którego powinna być wykonana. Możemy Wam polecić model pokryty powłoką z polietylenu. Wykazuje ona odporność mechaniczną, a także pochłania wilgoć i zapobiega tworzeniu się pleśni. Jednocześnie to pomieszczenie jest w pełni wentylowane, a więc bez obaw możecie z niego korzystać. Taką piwnicę ziemiankę znajdziecie w ofercie na stronie: https://agrolsklep.pl/. Zwróćcie jeszcze uwagę na nowoczesny design. Piwnica ziemianka została wyposażona w podłogę lakierowaną oraz światła LED. Dzięki temu naprawdę dobrze się prezentuje i przyciąga uwagę. 

Piwnica ziemianka – dobry wybór dla wymagających

Piwnica typu ziemianka cieszy się coraz większą popularnością, co w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę wygodę jaką zapewnia. Obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że posiadanie własnych upraw jest niezbędne. Jednocześnie nie trzeba wcale mieć wielu hektarów pola, by stworzyć warzywny ogródek. Gdy już będziecie mieć plony, to pojawia się pytanie, gdzie je przechowywać. I właśnie tutaj doskonale sprawdzi się ziemianka. Zyskacie sporo miejsca do przechowywania, ale też wygodę. W końcu zawsze, gdy będziecie czegoś potrzebować możecie po prostu pójść do ziemianki i wziąć potrzebne Wam warzywa. Jeżeli jesteście miłośnikami wina, to zapewne wiecie jak trudne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury, a prawda jest taka, że wysoka temperatura zabija smak. Tutaj również doskonale sprawdzi się piwnica ziemianka. O ile samo podpiwniczenie budynku trwa miesiące, tak wykonanie piwniczko-ziemianki zajmuje jeden dzień. Rama powinna być wzmocniona stalą i pokryta warstwą polimerową. Oczywiście piwniczki ziemianki są przeznaczone do kontaktu z żywnością. Bez obaw możecie w nich przechowywać również przetwory, a gdy miejsca jest więcej, urządzić sobie w ziemiance romantyczną kolację w otoczeniu pięknych zapachów świeżych warzyw. 

Jakie są nowoczesne metody przechowywania żywności?

Większości z nas wydaje się, że żywność można przechowywać tylko w lodówce czy chłodziarce, a niektórzy sądzą, że także w piwniczce. Rzeczywiście wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że można zastosować metodę ultranowoczesną, a dokładnie zdecydować się na montaż piwnicy ziemianki w swoim ogrodzie. Piwniczka ziemianka posiada izolację termiczną, a więc przez cały czas utrzymuje temperaturę na tym samym poziomie, co zapobiega psuciu się jedzenia i pozwala też na zachowanie odpowiednich warunków sanitarnych. Nie trzeba obawiać się, że do jedzenia dostanie się pleśń, gdyż w przeciwieństwie do zwykłej piwnicy w ziemiance nie panuje wilgoć. Jeżeli zależy Wam na najwyższej jakości, ale też zapewnieniu sobie oszczędności, to piwniczka ziemianka jest strzałem w dziesiątkę. 

Piwniczka ziemianka – poznajcie jej liczne zalety 

Piwniczka ziemianka to rozwiązanie niezwykle efektywne, ale też efektowne. W końcu prezentuje się naprawdę dobrze i stanowi dekorację Waszego ogródka. Jak już wspominaliśmy, decydując się na piwniczkę ziemiankę możecie sporo zaoszczędzić, gdyż macie możliwość przechowywania nawet dużej ilości przetworów, ale też warzyw i owoców kupionych w sezonie. Przechowując uprawiane przez siebie warzywa i owoce także sporo zaoszczędzicie. Możecie też gromadzić zapasy na cały rok bądź dłużej. Dzięki zastosowaniu piwniczki ziemianki do przechowywania żywności oszczędza się prąd, gdyż poniżej poziomu terenu panuje stała, niska temperatura. Zatem do przechowywania warzyw czy owoców nie musicie już korzystać z lodówek czy zamrażarek. Jeżeli macie mało miejsca w lodówce czy zamrażarce, to piwniczka ziemianka zapewni Wam dodatkową przestrzeń z niską temperaturą przechowywania. 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij