Plakaty ścienne z napisami, filmowe, muzyczne, pop art. Jak dopasować plakaty do wystroju wnętrza

Plakaty ścienne z napisami, filmowe, muzyczne, pop art. Jak dopasować plakaty do wystroju wnętrza?

Plakaty ścienne to dekoracje, które coraz częściej pojawiają się w polskich mieszkaniach i domach. Nie bez powodu, ponieważ można dopasować je niemal do każdego wystroju wnętrza. Najpopularniejsze są plakaty z sentencjami, z kadrami z filmów, muzykami lub utrzymane w stylistyce pop art. Jak dobrać idealny plakat ścienny do aranżacji?

Gdzie szukać plakatów ściennych?

Możliwości znalezienia plakatów ściennych jest naprawdę wiele. Miłośnicy filmów dostaną je za darmo w kinach, osoby lubiące sztukę znajdą plakaty w różnych instytucjach kulturalnych, np. w teatrach, operach czy muzeach. Nie wszyscy jednak wybierają dekoracje związane ze sztuką. Wiele rodzajów plakatów ściennych, w tym z napisami czy pop art, znaleźć można na https://www.homebook.pl/produkty/plakaty, gdzie jest duży wybór dekoracji w różnych rozmiarach.

 
Jak dobrać plakat do wnętrza?

Tak naprawdę wybór plakatu jest kwestią indywidualną i w znacznej mierze powinien być uzależniony od naszych upodobań. Osoby, które uwielbiają kino francuskie, z pewnością sięgną po plakaty przedstawiające kadry z kultowych produkcji filmowych, natomiast fani rocka lub innego gatunku muzycznego, wybiorą dekoracje nawiązujące do muzyki. Jeżeli chodzi o aranżacje, plakaty pasują właściwie do każdego stylu aranżacyjnego. Świetnie prezentują się we wnętrzach skandynawskich, nowoczesnych lub industrialnych. Jedynym ograniczeniem podczas wyboru może być nasza wyobraźnia lub wolna przestrzeń na ścianie.

 
Najczęściej wybierane plakaty ścienne

Obecnie plakaty ścienne są nowoczesnym dodatkiem, który potrafi odświeżyć wygląd każdego wnętrza. Najpopularniejsze są dekoracje z sentencjami. Mogą to być na przykład zdania motywacyjne. Najczęściej są one w języku angielskim, chociaż można znaleźć również plakaty z polskimi zwrotami. Chętnie wybierane są także dekoracje z grafikami. Mogą one przedstawiać właściwie wszystko. Dzięki takiej różnorodności, plakaty mogą zdobić każde pomieszczenie i będą pasowały do różnych aranżacji. Popularne są również ozdoby, które przedstawiają reprodukcje znanych obrazów lub utrzymane są w stylu retro. Wiele osób sięga też po plakaty nawiązujące do znanych historycznych wydarzeń.

 
Plakaty – oprawiać czy nie?

Dawniej plakaty przyklejano taśmą lub korzystano z pinezek. Obecnie też jest to stosowane rozwiązanie, jednak najczęściej w pokojach nastolatków lub we wnętrzach, w których zaakcentowana ma zostać nonszalancja. Coraz częściej plakaty oprawia się tak jak zdjęcia czy obrazy. Dzięki temu zyskują nie tylko na estetyce, ale są także lepiej zabezpieczone przed uszkodzeniami czy zabrudzeniami, szczególnie jeśli wiszą one w kuchniach lub łazienkach. Oprawione plakaty nie muszą wcale zawisnąć na ścianie. Osoby, które nie chcą wiercić dziur decydują się na postawienie plakatów. Są one usztywnione, dlatego z łatwością można oprzeć je o ścianę. Najlepiej wyglądają na niskich komodach, które przeznaczone są na sprzęty RTV.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij