Planujesz remont? Przygotuj się do niego!

Planujesz remont? Przygotuj się do niego!

Każda pora roku jest dobra, by wreszcie zrobić dawno planowany remont. Niech przestanie być on kolejnym postanowieniem noworocznym. Już dziś możemy się przygotować i odświeżyć domowe wnętrza. Nadać im zupełnie innego wymiaru bądź uporać się z usterkami, które coraz bardziej irytują. W co się zaopatrzyć, by remont przebiegł sprawnie i szybko?

Czas na pakowanie!

Plan jest gotowy, farby, lakiery, tapety, narzędzia i wszystkie akcesoria, które są niezbędne, zostały zakupione. A co z ochroną elementów wyposażenia, których nie da się nigdzie wynieść? Czy remontowe prace przetrwają odzież, buty, książki i wszystkie nasze drobiazgi? Przetrwają. Pozostaną całe i nienaruszone, o ile zostaną właściwie zabezpieczone. 

Na początek warto zakupić przynajmniej kilka pudeł kartonowych w różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki temu uda się spakować wszystkie rzeczy przeznaczone do transportu lub przechowywania. Jeśli zapakowane kartony mają być wywożone w inne miejsce, dobrze jest owinąć je rozciągliwą folią stretch, a wnętrza zabezpieczyć bąbelkowymi arkuszami. Alternatywą są specjalne poduszki powietrze. Stretch ochroni przed działaniem warunków zewnętrznych, natomiast umieszczane wewnątrz kawałki folii pęcherzykowej lub poduszek powietrznych, zadziałają niczym amortyzatory. Ponadto zapobiegną przesuwaniu się i obijaniu o siebie rozmaitych artykułów. Wszystkie z tych produktów można znaleźć w sklepie E-hurtownia-opakowan.pl

Przydatne będą także taśmy klejące. Nie jednak te zwykłe, biurowe, które są nietrwałe i mają słabe właściwości zastosowanych klejów. Nabywane zwykle w hurtowniach, szerokie taśmy pakowe, szare lub przezroczyste, w zależności od rodzaju zastosowanego w nich kleju, są w stanie zabezpieczyć pakunki nawet transportowane przy bardzo wysokich lub bardzo niskich temperaturach. Jeśli dodatkowo taśma nadaje się do pisania po niej lub wybierzemy tę z nadrukiem, łatwiej będziemy oznaczać poszczególne pakunki, a później odnajdywać je we właściwej kolejności podczas rozpakowywania. 

Odzież ochronna – aby się nie ubrudzić

Szpachlowanie, malowanie, lakierowanie, tapetowanie. Podczas każdej z tych czynności, ale i wielu innych, łatwo się ubrudzić. Korzystając z profesjonalnych produktów do malowania czy podejmowania innych działań remontowych, nietrudno o plamy, które nie nadają się do zmycia. Innym zaś razem okazuje się, że by się ich pozbyć, trzeba stosować specjalistyczne, drogie środki, a do tego poświęcać czas na ich usuwanie. 

Jest na to rada – odzież ochronna! Nabywając rękawiczki dopasowane rozmiarem i materiałem, z którego są wykonane, a także obuwie odporne na uszkodzenia, można spokojnie przystępować do pracy. A może kask? Choć kaski zwykle pojawiają się na budowach, to nic nie stoi na przeszkodzie, by taki kupić, jeśli w planach są prace na wysokości stwarzające ryzyko upadków, urazów lub uszkodzenia ciała ze względu na ciężkie elementy, które mogą spaść. 

Przygotowując się do remontu pamiętajmy o tym, by równie skrupulatnie zabezpieczyć cały swój dobytek, ale i siebie. Nikt nie chce poświęcać czasu i pieniędzy na bezskuteczną walkę z zabrudzeniami podłóg, ścian, mebli czy elementów wyposażenia. Tym bardziej nie chcemy tego, gdy w grę wchodzi nasze zdrowie. Pokuśmy się o kilka produktów do pakowania, przechowywania i ochrony, a z pewnością każdy remont pójdzie gładko. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij